Ես և մեր թիմը փորձելու ենք գտնել նոր ուղիներ Հայաստանի տնտեսության զարգացման համար. Պապոյան
Ես իմ հարցազրույցներում նշել եմ, որ տնտեսության դվերսիֆիկացումը այն իրավիճակը չէ, երբ քո մեկ առևտրային գործընկերը փոխարինվում է բոլորովին մակ այլով, այլ այն, երբ դու ունես մի քանի խոշոր առևտրային գործընկեր և բազմաթիվ փոքր առևտրային գործընկերներ։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է Էկոնոմիկայի նորանշանակ նախարար Գևորգ Պապոյանը։
«Ես և մեր թիմը անընդհատ և ամենօրյա աշխատանքով որոնելու ենք և փորձելու ենք գտնել նոր ուղիներ Հայաստանի տնտեսության զարգացման համար։ Բոլոր ուղղություններով պետք է ավելացնենք մեր առևտրաշրջանառությունը»,- ասել է Պապոյանը։
Հարցին կա՞ն այլ երկրների հետ այս պահին բանակցություններ, Պապոյանը նշեց, որ այլ երկրների հետ բանակցություններ մշտապես եղել են և կլինեն։ Նախարարը օրինակ բերեց վարչապետի Եգիպտոս կատարած այցը՝ նշելով, որ այցը ունեցել է նաև տնտեսական մեծ բաղադրիչ։

My team and I will try to find new ways to develop Armenia's economy. Papoyan
During an interview with journalists, Gevorg Papoyan, the newly appointed Minister of Economy, stated that diversification of the economy is not simply replacing one trading partner with another, but rather having multiple large and small trading partners.
"My team and I will constantly and daily work to find new ways to develop Armenia's economy. We should increase our trade turnover in all directions," said Papoyan.
On whether there are negotiations with other countries at the moment, Papoyan stated that there have always been and will be negotiations with other countries. The minister cited the prime minister's visit to Egypt as an example, noting that the visit had a significant economic component.