«Սահմանին կուտակումներ չկան». ԳՇ պետ
ԳՇ պետ Էդվարդ Ասրյանը սահմանին օպերատիվ իրավիճակը գնահատել է հարաբերական կայուն։ Նա հերքել է լուրերը, թե կուտակումներ կան. «ՀՀ ԶՈՒ-ն ուշի ուշով հետևում են հակառակորդի շարժերին, և այդպիսի կուտակումներ չկան, որ դուք ներկայացնում եք»։
Նա վստահեցրել է, որ ՀՀ ԶՈՒ-ն բնագծում կատարում է իր առջև դրված խնդիրները։
Ասրյանն անդրադարձել է ՀԱՊԿ-ից դուրս գալու մասին խոսակցություններին. «Մենք դեռևս ՀԱՊԿ-ից դուրս չենք եկել, իսկ թե ՀԱՊԿ-ին դուրս գալն ինչին կհանգեցնի, գաղտնիք է հանդիսանում»։
Հարցին՝ ՀԱՊԿ-ի հետ համատեղ կառուցվածքներ կան բանակում, նա նշել է. «Համատեղ կառուցվածքներ բանակում կա թղթի վրա»։

«На границе скоплений нет». Начальник Генштаба
Начальник Генштаба Эдвард Асрян оценил оперативную ситуацию на границе как относительно стабильную. Он опроверг слухи о существовании скоплений на границе. «Вооруженные силы Республики Армения медленно отслеживают перемещения противника, и таких скоплений, которые вы представляете, нет».
Он заверил, что Вооруженные Силы Республики Армения выполняют поставленные перед ними задачи.
Асрян коснулся слухов о выходе из ОДКБ. «Мы еще не вышли из ОДКБ, и к чему приведет выход из ОДКБ – секрет».
На вопрос, есть ли в армии совместные структуры с ОДКБ, он ответил. «На бумаге совместные структуры есть».