Պապիկյանը մասնակցել է զինդատախազության աշխատանքների ամփոփմանը
Փետրվարի 27-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը մասնակցել է զինվորական դատախազության 2023 թվականի աշխատանքների ամփոփմանը նվիրված քննարկմանը։
Սուրեն Պապիկյանը կարևորել է արդյունավետ համագործակցության շարունակականությունը, որը միտված է ավելի կարգապահ, կանոնադրային հարաբերությունների վրա հիմնված բանակ ունենալուն։
Հանդիպման ընթացքում 2023 թվականին զինվորական դատախազության կատարած աշխատանքների վերաբերյալ հաշվետվություն և վերլուծություն է ներկայացրել ՀՀ զինվորական դատախազ, գլխավոր դատախազի տեղակալ Գրիգոր Էլիզբարյանը:
Ամփոփման ավարտին պաշտպանության նախարարն ու գլխավոր դատախազն անդրադարձել են մի շարք կարևոր հարցերի, քննարկել համագործակցության զարգացման ձևաչափն ու հեռանկարները։

Папикян принял участие в подведении итогов работы военной прокуратуры
27 февраля министр обороны РА Сурен Папикян принял участие в обсуждении итогов работы военной прокуратуры за 2023 год.
Сурен Папикян подчеркнул преемственность эффективного сотрудничества, направленного на создание более дисциплинированной армии на основе уставных отношений.
В ходе встречи военный прокурор РА, заместитель генерального прокурора Григор Елизбарян представил отчет и анализ о работе Военной прокуратуры в 2023 году.
В завершение подведения итогов министр обороны и генеральный прокурор рассмотрели ряд важных вопросов, обсудили формат и перспективы развития сотрудничества.