Հայաստանի ՊՆ -ի արձագանքը Ադրբեջանի ՊՆ -ին
Ադրբեջանի ՊՆ-ն հաղորդագրություն է տարածել, իբր հայկական զինված ուժերը գնդակոծել են ադրբեջանական դիրքերը, ինչին իրենք չեն արձագանքել։
«Վաղ առավոտյան Հայաստանի զինված ուժերը գնդակոծել են Քելբաջարի ուղղությամբ տեղակայված ադրբեջանական դիրքերը։ Ադրբեջանական բանակի ստորաբաժանումները պատասխան միջոցներ չեն ձեռնարկել՝ իրավիճակը չսրելու և երկու երկրների պայմանական սահմանին կայունություն ապահովելու համար»,- հայտնել են Ադրբեջանի ՊՆ-ից։
Radar Armenia-ի հետ զրույցում Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունից հայտնեցին, որ Բաքվի հայտարարությունը չի համապատասխանում իրականությանը։

The reaction of the Ministry of Defense of Armenia to the Ministry of Defense of Azerbaijan
The Ministry of Defense of Azerbaijan issued a message as if the Armenian armed forces had shelled the Azerbaijani positions, to which they did not respond.
"Early in the morning, the armed forces of Armenia shelled the Azerbaijani positions located in the direction of Kelbajar. "The units of the Azerbaijani army did not take countermeasures in order not to aggravate the situation and to ensure stability on the conventional border of the two countries," the Ministry of Defense of Azerbaijan said.
In a conversation with Radar Armenia, the Ministry of Defense of Armenia reported that Baku's statement corresponds to reality.