Հայաստանի ՊՆ -ի արձագանքը Ադրբեջանի ՊՆ -ին
Ադրբեջանի ՊՆ-ն հաղորդագրություն է տարածել, իբր հայկական զինված ուժերը գնդակոծել են ադրբեջանական դիրքերը, ինչին իրենք չեն արձագանքել։
«Վաղ առավոտյան Հայաստանի զինված ուժերը գնդակոծել են Քելբաջարի ուղղությամբ տեղակայված ադրբեջանական դիրքերը։ Ադրբեջանական բանակի ստորաբաժանումները պատասխան միջոցներ չեն ձեռնարկել՝ իրավիճակը չսրելու և երկու երկրների պայմանական սահմանին կայունություն ապահովելու համար»,- հայտնել են Ադրբեջանի ՊՆ-ից։
Radar Armenia-ի հետ զրույցում Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունից հայտնեցին, որ Բաքվի հայտարարությունը չի համապատասխանում իրականությանը։

Реакция Минобороны Армении на заявление Минобороны Азербайджана
Министерство обороны Азербайджана распространило сообщение о том, что вооруженные силы Армении обстреляли азербайджанские позиции, на что они не отреагировали.
" Рано утром вооруженные силы Армении обстреляли азербайджанские позиции, расположенные в направлении Кельбаджара. Подразделения азербайджанской армии не предпринимали ответных мер, чтобы не обострять ситуацию и обеспечить стабильность на условной границе двух стран ", - заявили в Минобороны Азербайджана.
В разговоре с Radar Armenia в Минобороны Армении сообщили, что заявление Баку не соответствует действительности.