Քննարկվել են Հնդկաստանում արտադրված ագրոքիմիկատների և թունաքիմիկատների ՀՀ ներմուծելու հետ կապված հարցեր
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Աշխեն Շիրվանյանը փետրվարի 21-ին ընդունել է Հայաստանում Հնդկաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Նիլակշի Սահա Սինհային: Հանդիպմանը ներկա են եղել նաև Սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի ներկայացուցիչները։
Ողջունելով հյուրերին՝ Աշխեն Շիրվանյանն անդրադարձել է երկու երկրների միջև առևտրատնտեսական հարաբերությունների ամրապնդման ուղիներին, մասնավորապես՝ գյուղատնտեսության ոլորտում։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են մի շարք հարցեր Հնդկաստանում արտադրված ագրոքիմիկատների և թունաքիմիկատների Հայաստան ներմուծելու գործընթացի ու գրանցման ընթացքում առաջացած խնդիրների կարգավորման վերաբերյալ։
Երկուստեք կարևորվել են Հայաստանի և Հնդկաստանի միջև հետագա համագործակցության ուղղությամբ իրականացվող քայլերը, առկա ներուժը, ինչպես նաև  շարունակական երկխոսությունն ու գործընկերությունը տարբեր ուղղություններով:

Issues related to importing agrochemicals and pesticides from India to Armenia were discussed
RA Deputy Economy Minister Ashkhen Shirvanyan received the Indian Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to Armenia, Nilakshi Saha Sinha, on February 21. Representatives of the Food Safety Inspection Body were also present at the meeting.
Welcoming the guests, Ashkhen Shirvanyan referred to ways of strengthening trade and economic relations between the two countries, particularly in agriculture.
During the meeting, several issues were discussed regarding importing agrochemicals and pesticides produced in India to Armenia and settling problems arising during registration.
The steps taken in the direction of further cooperation between Armenia and India, the existing potential, and the continuous dialogue and partnership in various directions were highlighted by both sides.