Քննարկվել են Հնդկաստանում արտադրված ագրոքիմիկատների և թունաքիմիկատների ՀՀ ներմուծելու հետ կապված հարցեր
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Աշխեն Շիրվանյանը փետրվարի 21-ին ընդունել է Հայաստանում Հնդկաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Նիլակշի Սահա Սինհային: Հանդիպմանը ներկա են եղել նաև Սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի ներկայացուցիչները։
Ողջունելով հյուրերին՝ Աշխեն Շիրվանյանն անդրադարձել է երկու երկրների միջև առևտրատնտեսական հարաբերությունների ամրապնդման ուղիներին, մասնավորապես՝ գյուղատնտեսության ոլորտում։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են մի շարք հարցեր Հնդկաստանում արտադրված ագրոքիմիկատների և թունաքիմիկատների Հայաստան ներմուծելու գործընթացի ու գրանցման ընթացքում առաջացած խնդիրների կարգավորման վերաբերյալ։
Երկուստեք կարևորվել են Հայաստանի և Հնդկաստանի միջև հետագա համագործակցության ուղղությամբ իրականացվող քայլերը, առկա ներուժը, ինչպես նաև  շարունակական երկխոսությունն ու գործընկերությունը տարբեր ուղղություններով:

Обсуждены вопросы, связанные с импортом в Армению агрохимикатов и пестицидов производства Индии
21 февраля заместитель министра экономики РА Ашхен Ширванян приняла чрезвычайного и полномочного посла Индии в Армении Нилакши Саху Синх. На встрече также присутствовали представители Инспекционного органа по безопасности пищевых продуктов.
Приветствуя гостей, Ашхен Ширванян коснулась путей укрепления торгово-экономических отношений между двумя странами, в частности, в сфере сельского хозяйства.
В ходе встречи был обсужден ряд вопросов, касающихся процесса импорта в Армению агрохимикатов и пестицидов производства Индии и решения проблем, возникающих при регистрации.
Обе стороны отметили шаги, предпринятые в направлении дальнейшего сотрудничества между Арменией и Индией, имеющийся потенциал, а также постоянный диалог и партнерство в различных направлениях.