«Միացյալ Նահանգները Հայաստանի կողքին է՝ որպես գործընկեր և բարեկամ». ԱՄՆ դեսպան
Մեկ տարի առաջ Հայաստան ժամանեց ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպան Քրիստինա Քվինը՝ սկսելով իր պաշտոնավարումը որպես ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպան։ Այս առիթով ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպանությունը տեսանյութ է հրապարակել։
Նշվում է, որ տարին լի էր մարտահրավերներով, սակայն այն առանձնացել է նաև առավել ամուր կապերի, նոր գործընկերությունների ձևավորման և ընդհանուր ժողովրդավարական արժեքների ուղղությամբ առաջընթացով։
Տեսանյութում ամփոփվել են դեսպանի խոհերն ու մտորումները Հայաստանում մինչ այժմ ապրած հիշարժան պահերի, հայ-ամերիկյան ամուր փոխգործակցության և տևական խաղաղության հասնելու հույսերի մասին։
«Միացյալ Նահանգները Հայաստանի կողքին է՝ որպես գործընկեր և բարեկամ։ Իմ ամենօրյա աշխատանքը միտված է օգնելու Հայաստանին կերտել իր բարօրությունը՝ որպես աշխարհի ժողովրդավար պետությունների համայնքի ամուր ու անկախ անդամ»,- ասել է Քվինը։

"The United States stands by Armenia as a partner and friend." US Ambassador
A year ago, Kristina Kvien, the US Ambassador to Armenia, arrived in Armenia and started her tenure as the US Ambassador to Armenia. The Embassy of Armenia in the USA published a video on this occasion.
It is noted that the year was full of challenges, but stronger ties, the formation of new partnerships, and progress toward common democratic values also marked it.
The video summarizes the ambassador's thoughts and reflections about the memorable moments experienced in Armenia so far, the solid Armenian-American interaction, and the hopes of achieving lasting peace.
"The United States stands by Armenia as a partner and friend. My day-to-day work is aimed at helping Armenia prosper as a strong and independent member of the world's community of democracies," Kvien said.