Սննդի և խմիչքների ամենամեծ ցուցահանդեսին ներկայացված է հայկական 47 ընկերության արտադրանք
Փետրվարի 19-ին ԱՄԷ Դուբայ քաղաքում մեկնարկել է սննդի և խմիչքների ամենամեծ՝ «𝑮𝒖𝒍𝒇𝒐𝒐𝒅 2024» 29-րդ միջազգային ցուցահանդեսը, որին մասնակցում է 190 երկրներից ավելի քան 5500 ընկերություն. հայտնում են ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունից։
Ցուցահանդեսին ներկայացված են 150 հազարից ավելի նորարարական ապրանքներ։ Նախատեսված են բազմաթիվ միջոցառումներ՝ սննդի մատակարարման շղթաների կազմակերպման, ապրանքների առաջխաղացման և արդյունավետ վաճառքների իրականացման թեմաներով։
«Gulfood 2024» 29-րդ միջազգային ցուցահանդեսին Հայաստանը մասնակցում է երկու տաղավարներով, որտեղ ներկայացված է հայկական 47 ընկերությունների արտադրանք։
Հայկական ընկերությունների մասնակցությունն ապահովվել է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության Արտահանման խթանման միջոցառումների շրջանակներում, որի նպատակը ապրանքային շուկաների դիվերսիֆիկացումն է, օտարերկրյա շուկաներում հայկական արտադրանքի առաջխաղացմանը նպաստելը և հեռանկարային շուկաներ մուտք ապահովելը։
Ցուցահանդեսի շրջանակում հայկական ընկերությունների համար նախատեսված են B2B հանդիպումներ համաշխարհային խոշոր մատակարարների և գնորդների հետ. հայտնում են Էկոնոմիկայի նախարարությունից՚

Products of 47 Armenian companies are presented at the largest exhibition of food and beverages.
The RA Ministry of Economy reports that on February 19, the 29th international food and beverage exhibition, "๐‘ฎ๐’–๐’๐’‡๐’๐’๐’… 2024," started in Dubai, UAE, where more than 5,500 companies from 190 countries participated.
More than 150 thousand innovative products are presented at the exhibition. Many events are planned to organize food supply chains, promote products, and implement sales.
Armenia participates in the 29th international exhibition, "Gulfood 2024," with two pavilions, where the products of 47 Armenian companies are presented.
The participation of Armenian companies was ensured within the framework of the Export Promotion measures of the Ministry of Economy of the Republic of Armenia, the purpose of which is to diversify product markets, promote the promotion of Armenian products in foreign markets, and provide access to prospective markets.
B2B meetings with major global suppliers and buyers are planned for Armenian companies within the framework of the exhibition. The Ministry of Economy informs.