Մեծ Բրիտանիայի պատվիրակությունն այցելել է Ջերմուկ
Մեծ Բրիտանիայի խորհրդարանական պատվիրակությունը՝ ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանի և ՄԹ-ում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Վարուժան Ներսիսյանի ուղեկցությամբ․ այցելել է Ջերմուկ: Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է Ջերմուկ համայնքի ղեկավար Վահագն Արսենյանը։
Ջերմուկի համայնքապետարանում կայացած հանդիպմանը հաջորդել է նաև Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված անձանց հետ հանդիպումը։ Պատվիրակությունն այցելել է նաև 2022թ. սեպտեմբերին ադրբեջանական ռազմական ագրեսիայի հետևանքով տուժած Ջերմուկ քաղաքի հատվածներ։
Ջերմուկի համայնքապետարանում կայացած հանդիպմանը հաջորդել է նաև Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված անձանց հետ հանդիպում։

The British delegation visited Jermuk
The British parliamentary delegation accompanied the RA NA Standing Committee on Foreign Relations chairman, Sargis Khandanyan, and RA Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to the UK, Varuzhan Nersisyan. He visited Jermuk. Jermuk community leader Vahagn Arsenyan wrote about this on his Facebook page.
The meeting held in the Jermuk community hall was followed by the meeting with the forcibly displaced persons from Nagorno Karabakh. The delegation also visited parts of the city of Jermuk, which were affected by the Azerbaijani military aggression in September 2022.
The meeting held in the Jermuk community hall was followed by a meeting with forcibly displaced people from Nagorno-Karabakh.