Ռազմական ակադեմիայում հյուրընկալվել է ԵԽ ծրագրերի գլխավոր մասնագետ Կրիստին Օլսոնը
ՀՀ ՊՆ Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական ակադեմիայի պետ, գնդապետ Արթուր Երոյանը ռազմական ակադեմիայում ընդունել է Շվեդական միջազգային համագործակցության զարգացման գործակալության ԵԽ ծրագրերի գլխավոր մասնագետ Կրիստին Օլսոնին։
Հանդիպմանը ներկա էին նաև ՀՀ ՊՆ մարդու իրավունքների և բարեվարքության կազմակերպման կենտրոնի պետ Հրայր Հովակիմյանը, «Մարդու իրավունքների խթանումը ՀՀ ԶՈւ-ում» ազգային ծրագրի ղեկավար Արմեն Գրիգորյանը և այլ պաշտոնատար անձինք։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են զինված ուժերում մարդու իրավունքների, բարեվարքության ամրապնդման, մոնիթորինգային մեխանիզմների կիրառման վերաբերյալ թեմաներն ու մարդու իրավունքներին, միջազգային մարդասիրական իրավունքին առնչվող առարկաների դասավանդման առանձնահատկությունները և մեթոդաբանությունը, ինչպես նաև համագործակցության շրջանակներում դասախոսների հետագա վերապատրաստմանը վերաբերող հարցեր։

The Chief Specialist of CE Programs, Kristin Olson, was hosted at the Military Academy
Colonel Artur Yeroyan, head of the Vazgen Sargsyan Military Academy of the RA Ministry of Defense, received Kristin Olson, the chief specialist of CE programs of the Swedish International Cooperation Development Agency, in the military academy.
Hrayr Hovakimyan, Head of the Human Rights and Behavior Organization Center of the RA Ministry of Defense, Armen Grigoryan, Head of the National Program "Promotion of Human Rights in the RA Armed Forces," and other officials were also present at the meeting.
During the meeting, topics related to the strengthening of human rights, morale, monitoring mechanisms in the armed forces, the peculiarities and methodology of teaching subjects related to human rights and international humanitarian law, as well as issues related to the further training of professors within the framework of cooperation, were discussed.