Փետրվարի 10-ին, ժամը 09:40-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ հրդեհ է բռնկվել Երևանի Թբիլիսյան խճուղում գտնվող պահեստային տարածքում:
Դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ Երևան քաղաքի և մարզային փրկարարական վարչությունների հրշեջ-փրկարարական ջոկատներից տասերկու մարտական հաշվարկ, երկու ավտոսանդուղք, հրդեհաշիջման և փրկարարական աշխատանքների կազմակերպման բաժնի հերթապահ, Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնի օպերատիվ, Բժշկական ապահովման վարչության հերթապահ խմբերը և Հոգեբանական աջակցության բաժնի հերթապահ հոգեբանը և գազածխապաշտպան ծառայության մեքենան։
Ըստ նախնական տվյալների՝ հրդեհ է բռնկվել 25000 քմ մակերեսով պահեստի 6000 քմ հատվածում։
Իրականացվում են հրդեհաշիջման աշխատանքներ:
Դեպքի վայրում են գտնվում ՆԳՆ ՓԾ տնօրեն-ՆԳ նախարարի տեղակալ, փ/ծ գնդապետ Կամո Ցուցուլյանը, ՆԳՆ ՓԾ տնօրենի տեղակալները՝ փ/ծ գնդապետ Ե․ Կարապետյանը, փ/ծ գնդապետ Տ․ Պետրոսյանը, Փրկարար ուժերի վարչության պետ, փ/ծ գնդապետ Ա․ Գևորգյանը և Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության պետ, փ/ծ գնդապետ Ա․ Կիրակոսյանը։

Пожар вспыхнул в складском помещении на Тбилисском шоссе
10 февраля в 09:40 в Национальный центр кризисного управления поступил сигнал о том, что на складе, расположенном на Тбилисском шоссе Еревана, произошел пожар.
На место происшествия выехали 12 боевых расчетов из пожарно-спасательных отрядов Ереванского и областного спасательных управлений СС МВД, две пожарные автолестницы, дежурные и оперативные группы, дежурный психолог отдела психологической поддержки
По предварительным данным, пожар вспыхнул на 6000 кв м территории склада площадью 25 000 кв м.
Ведутся работы по тушению пожара.
На месте происшествия находятся директор МВД - заместитель министра внутренних дел полковник Камо Цуцулян, заместители директора Спасательной службы МВД полковник Е. Карапетян, полковник спасательной службы Т. Петросян, начальник управления спасательных сил, полковник спасательной службы А. Геворкян и начальник спасательного управления Еревана, полковник спасательной службы А. Киракосян.