Փետրվարի 5-15-ը ՀՖՖ մրցավարներն ուսումնամարզական հավաք կանցկացնեն Կիպրոսի Այիա Նապա քաղաքում։ Հավաքի ղեկավարը ՀՖՖ մրցավարական կոմիտեի նախագահ Սլավիկ Ղազարյանն է: Հավաքին կմասնակցի 32 մրցավարներ, որոնք սպասարկում են IDBank Պրեմիեր լիգայի և Հայաստանի Առաջին խմբի առաջնության հանդիպումները:
Ուսումնական հատվածի հրահանգիչները կլինեն Կարեն Նալբանդյանը, Աշոտ Հարությունյանը և Քնարիկ Գրիգորյանը: Ֆիզպատրաստության մարզումները կանցկացնի Արման Ալաբերքյանը։ Հավաքի ընթացքում կլինեն ինչպես տեսական, այնպես էլ գործնական պարապմունքներ, իսկ հավաքի ավարտին մասնակից մրցավարները կհանձնեն տեսական և ֆիզպատրաստության քննություններ:
Փետրվարի 7-ից 9-ը Կամո Մահտեսյանի գլխավորությամբ ևս մեկ սեմինար-հավաք կանցկացվի ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոն/Ֆուտբոլի ակադեմիայում: Հավաքին կմասնակցեն բոլոր այն մրցավարները, որոնք չեն ընդգրկվել Կիպրոս մեկնող մրցավարների ցանկում: Այս Սեմինար-հավաքը ևս բաղկացած կլինի թե՛ տեսական, թե՛ գործնական հատվածներից:

FFA referees will hold a sports meeting in Cyprus
On February 5-15, FFA referees will hold a training camp in Ayia Napa, Cyprus. The leader of the meeting is Slavik Ghazaryan, the chairman of the FFA Refereeing Committee. The conference will be attended by 32 referees who serve the matches of the IDBank Premier League and the Championship of the First Group of Armenia.
Karen Nalbandyan, Ashot Harutyunyan, and Knarik Grigoryan will be the instructors of the educational section. Arman Alaberkyan will conduct physical training. There will be theoretical and practical training during the meeting, and at the end of the meeting, the participating referees will pass theoretical and physical training exams.
From February 7 to 9, another seminar meeting will be held at the FFA Technical Center/Football Academy under the leadership of Kamo Mahtesyan. All those referees not included in the list of referees going to Cyprus will participate in the meeting. This seminar will also consist of both theoretical and practical parts.