Երևանում մեքենայի բեռնախցիկում հայտնաբերվել է տղամարդու դի` դեմքն ամբողջովին վնասված
Այսօր՝ փետրվարի 4-ին, ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 10:00-ի սահմանում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության Ոստիկանության Էրեբունու բաժին օպերատիվ տեղեկություններ են ստացվել, որ Արցախի փողոց 8/16 հասցեի մոտ տեղադրված չգործող «Իժ» («Բուտկա Մոսկվիչ») ավտոմեքենայի բեռնախցիկում կա դի՝ դեմքի հատվածն ամբողջությամբ վնասված։
Նմանատիպ տեղեկություն ստացվել է նաև ՀՀ ՆԳՆ Ոստիկանության Պարեկային ծառայության Երևան քաղաքի գնդում։
Ինչպես հայտնում է shamshyan.com-ը, դեպքի մասին ոստիկանության Էրեբունու բաժնից տեղեկությունը փոխանցվել է Հայաստանի Քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժին, որտեղից ժամանել է քննչական խումբը:
«Սպանություն» հատկանիշներով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։ Մինչ դեպքի վայրում աշխատում էր դատական բժիշկը, ոստիկանության Էրեբունու բաժնի քրեական հետախուզության բաժանմունքի ծառայողները պարզել են մահացածի ինքնությունը:

Сегодня, 4 февраля, в Ереване произошел трагический инцидент. Около 10:00 в отдел полиции Эребуни МВД РА поступила оперативная информация о том, что в багажнике вышедшего из строя автомобиля "Иж" ("Будка Москвич"), расположенного возле улицы Арцаха, 8/16, обнаружен труп мужчины с полностью поврежденным лицом.
Аналогичная информация была получена также в Ереванском полку Патрульно-полицейской службы МВД РА.
Как сообщает shamshyan.com, информация о происшествии из Эребунинского управления полиции была передана в следственный отдел административных районов Эребуни и Нубарашен следственного управления Следственного комитета Армении по городу Еревану, откуда прибыла следственная группа.
Возбуждено уголовное дело по признаку «убийство». Пока на месте работал судмедэксперт, сотрудники уголовного розыска РОВД Эребуни установили личность погибшего.