ԵՄ պատվիրակության ղեկավարը բարձր է գնահատել ՀՀ-ում իրականացված աշխատանքները
Փետրվարի 2-ին ՀՀ ներքին գործերի նախարար Վահե Ղազարյանն ու Հայաստանում Եվրոպական Միության պատվիրակության ղեկավար Վասիլիս Մարագոսն այցելել են Պարեկային ծառայության և Օպերատիվ կառավարման կենտրոնի վարչական համալիրի շինհրապարակ։ Ներկա էին նաև ՆԳ նախարարի տեղակալ Արփինե Սարգսյանը, ՆԳՆ գլխավոր քարտուղար Արա Ֆիդանյանը, Նախարարության և Ոստիկանության ստորաբաժանումների ղեկավարներ։
Վահե Ղազարյանին և Վասիլիս Մարագոսին է ներկայացվել ստորաբաժանումների վարչական համալիրների մանրակերտը, ըստ որի՝ առանձին վարչական շենքեր են նախատեսված Պարեկային ծառայության, Օպերատիվ կառավարման կենտրոնի և Պարեկային ծառայության Երևանի գնդի համար։ Շենքերն ունենալու են բոլոր հարմարություններն ու անհրաժեշտ տեխնիկական ապահովվածությունը՝ քաղաքացիներին բարձրորակ ծառայություններ մատուցելու համար։
Ներկաները շրջել են տարածքում, եղել վարչական շենքերում, ծանոթացել մարզասրահի, հրաձգարանի, ծառայողական տրանսպորտային միջոցների ավտոկայանատեղիի, լողավազանի շինարարական աշխատանքների ընթացքին։
Այցի ընթացքում Հայաստանում Եվրոպական Միության պատվիրակության ղեկավար Վասիլիս Մարագոսը բարձր է գնահատել բարեփոխումների շրջանակում իրականացված աշխատանքները, որոնք կնպաստեն քաղաքացիներին բարձրորակ ծառայություններ մատուցելուն։ Արտակարգ և լիազոր դեսպանը, կարևորել է մեծ թափով ընթացող շինարարական աշխատանքներն ու նախագծված շենքային լուծումները, որոնք կերաշխավորեն աշխատանքի արդյունավետությունը, ինչն էլ իր հերթին կբարելավվի ինչպես Օպերատիվ կառավարման կենտրոնի, այնպես էլ պարեկային ծառայության աշխատանքը։ Վասիլիս Մարագոսը պատրաստակամություն է հայտնել նաև շարունակելու աջակցությունը Ներքին գործերի նախարարությանը։
Միջազգային գործընկերներին շնորհակալություն հայտնելով աջակցության համար՝ ՆԳ նախարար Վահե Ղազարյանը կարևորել է փոխգործակցությունը, ինչը նպաստում է նախարարության որդեգրած բարեփոխումների հաջող ընթացքին և ցանկալի արդյունքի հասնելուն։ Այցի ընթացքում ՆԳ նախարարը շինարարական աշխատանքների վերաբերյալ տվել է կոնկրետ ցուցումներ ու հանձնարարականներ։

Глава делегации ЕС высоко оценил работы, проводимые в Армении
2 февраля министр внутренних дел РА Ваге Казарян и глава делегации Евросоюза в Армении Василис Марагос посетили строительную площадку административного комплекса Центра патрульной службы и оперативного управления. На мероприятии присутствовали также заместитель министра внутренних дел Арпине Саргсян, генеральный секретарь МВД Ара Фиданян, руководители подразделений министерства и полиции.
Ваге Казаряну и Василису Марагосу были представлены макеты административных комплексов подразделений, согласно которым отдельные административные здания предназначены для Патрульной службы, Центра оперативного управления и Ереванского полка Патрульной службы. В зданиях будут все условия и необходимое техническое обеспечение для оказания горожанам качественных услуг.
Присутствующие осмотрели территорию, посетили административные здания, ознакомились с ходом строительства спортзала, стрельбища, парковки для служебного транспорта, бассейна.
В ходе визита глава делегации Евросоюза в Армении Василис Марагос высоко оценил работы, проводимые в рамках реформ, которые будут способствовать предоставлению качественных услуг гражданам. Чрезвычайный и Полномочный Посол особо остановился на ведущихся строительных работах и ​​спроектированных строительных решениях, которые будут гарантировать эффективность работ, что, в свою очередь, улучшит работу как Центра оперативного управления, так и патрульно-постовой службы. Василис Марагос также выразил готовность продолжить поддержку МВД.
Поблагодарив международных партнеров за поддержку, министр внутренних дел Ваге Казарян подчеркнул важность сотрудничества, которое способствует успешному ходу принятых министерством реформ и достижению желаемого результата. В ходе визита министр внутренних дел дал конкретные указания и рекомендации относительно строительных работ.