ԵՄ պատվիրակության ղեկավարը բարձր է գնահատել ՀՀ-ում իրականացված աշխատանքները
Փետրվարի 2-ին ՀՀ ներքին գործերի նախարար Վահե Ղազարյանն ու Հայաստանում Եվրոպական Միության պատվիրակության ղեկավար Վասիլիս Մարագոսն այցելել են Պարեկային ծառայության և Օպերատիվ կառավարման կենտրոնի վարչական համալիրի շինհրապարակ։ Ներկա էին նաև ՆԳ նախարարի տեղակալ Արփինե Սարգսյանը, ՆԳՆ գլխավոր քարտուղար Արա Ֆիդանյանը, Նախարարության և Ոստիկանության ստորաբաժանումների ղեկավարներ։
Վահե Ղազարյանին և Վասիլիս Մարագոսին է ներկայացվել ստորաբաժանումների վարչական համալիրների մանրակերտը, ըստ որի՝ առանձին վարչական շենքեր են նախատեսված Պարեկային ծառայության, Օպերատիվ կառավարման կենտրոնի և Պարեկային ծառայության Երևանի գնդի համար։ Շենքերն ունենալու են բոլոր հարմարություններն ու անհրաժեշտ տեխնիկական ապահովվածությունը՝ քաղաքացիներին բարձրորակ ծառայություններ մատուցելու համար։
Ներկաները շրջել են տարածքում, եղել վարչական շենքերում, ծանոթացել մարզասրահի, հրաձգարանի, ծառայողական տրանսպորտային միջոցների ավտոկայանատեղիի, լողավազանի շինարարական աշխատանքների ընթացքին։
Այցի ընթացքում Հայաստանում Եվրոպական Միության պատվիրակության ղեկավար Վասիլիս Մարագոսը բարձր է գնահատել բարեփոխումների շրջանակում իրականացված աշխատանքները, որոնք կնպաստեն քաղաքացիներին բարձրորակ ծառայություններ մատուցելուն։ Արտակարգ և լիազոր դեսպանը, կարևորել է մեծ թափով ընթացող շինարարական աշխատանքներն ու նախագծված շենքային լուծումները, որոնք կերաշխավորեն աշխատանքի արդյունավետությունը, ինչն էլ իր հերթին կբարելավվի ինչպես Օպերատիվ կառավարման կենտրոնի, այնպես էլ պարեկային ծառայության աշխատանքը։ Վասիլիս Մարագոսը պատրաստակամություն է հայտնել նաև շարունակելու աջակցությունը Ներքին գործերի նախարարությանը։
Միջազգային գործընկերներին շնորհակալություն հայտնելով աջակցության համար՝ ՆԳ նախարար Վահե Ղազարյանը կարևորել է փոխգործակցությունը, ինչը նպաստում է նախարարության որդեգրած բարեփոխումների հաջող ընթացքին և ցանկալի արդյունքի հասնելուն։ Այցի ընթացքում ՆԳ նախարարը շինարարական աշխատանքների վերաբերյալ տվել է կոնկրետ ցուցումներ ու հանձնարարականներ։

The head of the EU delegation highly appreciated the work in Armenia.
On February 2, RA Minister of Internal Affairs Vahe Ghazaryan and Head of the European Union Delegation to Armenia Vassilis Maragos visited the construction site of the administrative complex of the Patrol Service and Operational Management Center. Deputy Minister of Internal Affairs Arpine Sargsyan, General Secretary of Internal Affairs Ara Fidanyan, and heads of Ministry and Police units were also present.
Vahe Ghazaryan and Vassilis Maragos were presented with a model of the administrative complexes of the divisions, according to which separate administrative buildings are intended for the Patrol Service, the Operational Management Center, and the Yerevan Regiment of the Patrol Service. The buildings will have all the facilities and necessary technical support to provide high-quality services to the citizens.
The attendees toured the area, visited the administrative buildings, and got acquainted with the construction works of the gym, shooting range, parking lot for official vehicles, and swimming pool.
During the visit, the head of the delegation of the European Union to Armenia, Vassilis Maragos, highly appreciated the work carried out within the framework of the reforms, which will contribute to providing high-quality services to the citizens. The Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary highlighted the ongoing construction works and the designed building solutions, which will guarantee the efficiency of the work, which in turn will improve the work of both the Operational Management Center and the patrol service. Vasilis Maragos also expressed his readiness to continue supporting the Ministry of Internal Affairs.
Thanking international partners for their support, Minister of Internal Affairs Vahe Ghazaryan highlighted the importance of cooperation, which contributes to the successful course of the reforms adopted by the ministry and achieving the desired result. During the visit, the Minister of Internal Affairs gave specific instructions and recommendations regarding the construction work.