Էկոնոմիկայի նախկին փոխնախարարը ձերբակալվել է
ՀՀ քննչական կոմիտեից Radar Armenia-ի հետ զրույցում անդրադարձել են ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունում իրականացվող ստուգումներին։
«ՀՀ քննչական կոմիտեի Պետության, սահմանադրական կարգի հիմունքների և հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների քննության գլխավոր վարչությունում և Հատուկ հանձնարարություններով գլխավոր վարչությունում իրականացվող երկու տարբեր քրեական վարույթներով ՀՀ Քննչական կոմիտեի քննիչների և ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության աշխատակիցների կողմից համատեղ իրականացվում են անհետաձգելի քննչական և այլ դատավարական լայնածավալ գործողություններ, այդ թվում՝ ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարությունում և մի շարք անձանց բնակարաններում՝ ընդհանուր առմամբ ավելի քան 15 վայրերում, կատարվում են խուզարկություններ:
Մանրամասների մասին ըստ անհրաժեշտության կտրվի լրացուցիչ տեղեկատվություն»,- հայտնեցին ՔԿ-ից:
Radar Armenia-ին հայտնի դարձավ, որ այս գործի շրջանակներում ձերբակալվել է ՀՀ էկոնոմիկայի նախկին փոխնախարար Անի Իսպիրյանը։
Վերջինս ՀՀ վարչապետի որոշմամբ, երեկ ազատվել էր աշխատանքից։
Հիշեցնենք, որ ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանն այսօր անդրադառնալով նախարարությունում ԱԱԾ ստուգումներին, ասել էր. «Չգիտեմ, չեմ կարող ասել, ես այստեղ էի, դեռևս ոչ մի նորություն չունեմ․ կարծում եմ՝ ճիշտ կլինի մեկնաբանությունների համար դիմել մարմիններին, որ քննչական գործողություններ են իրականացնում»։

Бывший замминистра экономики арестована
В разговоре с Radar Armenia в Следственном комитете РА коснулись проверок, проведенных в Министерстве экономики РА.
"Неотложные следственные и другие крупные судебные действия производятся совместно следователями Следственного комитета РА и сотрудниками СНБ РА по двум различным уголовным производствам, проводимым в Главном управлении по расследованию преступлений против государства, основ конституционного строя и общественной безопасности Следственного комитета РА и Главного управления особых поручений, в том числе проходят обыски в Министерстве экономики РА, а также в квартирах ряда лиц, всего более 15 мест .
Дополнительная информация о деталях будет предоставлена ​​по мере необходимости", - сообщили в СК.
Как стало известно «Radar Armenia» , в рамках этого дела была арестована бывшая заместитель министра экономики РА Ани Испирян.
Последняя была уволена вчера по решению премьер- министра РА .
Напомним,  сегодня министр экономики РА Ваан Керобян, ссылаясь на проверки СНБ в министерстве, заявил: «Не знаю, не могу сказать, я был здесь, но новостей у меня до сих пор нет. Думаю, было бы правильно обратиться за комментариями в органы, которые проводят следственные действия».