«Հանրային մուլտիպլեքսում այսօր շատ տխուր պատկեր է». հայտարարել է ՀՌՀ նախագահ Տիգրան Հակոբյանը։
«Ընկել է նրանց դիտելիությունը, և գովազդատուները ընտրում են այլ հարթականեր։ Մեր հաշվարկներով՝ ամեն տարի հեռուստաընկերությունների դիտելիությունը ընկնում է 3-5%-ով»,- ասել է նա։
Նա նաև անդրադարձել է Հանրային հեռուստաընկերությանը գովազդ հեռարձակելու իրավունք տալուն. «Հանրային հեռուստաընկերությանը տվեցին գովազդային իրավունք, որին հանձնաժողովը դեմ էր։ Մենք գտնում էինք, որ հեռուստաընկերությունը պետք է ֆինանսավորվի պետբյուջեից։ Օրինակ, 2023թ. Հանրային հեռուստաընկերությունը աշխատեց շուրջ 700 մլն դրամ գումար։ Դա նշանակում է, որ այդ գումարի մեծ մասը գնաց այլ հեռուստաընկերություններից»,-ասել է նա։

"All television companies work at a loss." President of the Russian-Armenian University
"It is a somber picture in the public multiplex today," announced Tigran Hakobyan, the President of the RAU.
According to him, all television companies work at a loss.
"Their viewership has fallen, and advertisers are choosing other platforms. According to our calculations, viewership of TV stations drops by 3-5% every year," he said.
He also referred to giving public TV the right to broadcast advertisements. "They gave advertising rights to the public TV station, which the commission was against. We believe that the TV company should be funded by the state budget. For example, in 2023, the Public TV Company earned about 700 million drams. That means that most of that money went from other TV stations," he said.