«Ռազմարդյունաբերության ոլորտի զարգացումը նախարարության առաջնահերթություններից է». Հայրապետյան
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Մխիթար Հայրապետյանը երկրորդ հանդիպումն է ունեցել ռազմարդյունաբերության ոլորտի ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ։
Նախարարն ընդգծել է, որ ռազմարդյունաբերության ոլորտի զարգացումն ու առաջընթացը նախարարության գործունեության առաջնահերթություններից է, կան մարտահրավերներ ու խնդիրներ, որոնք պետք է հաղթահարվեն համատեղ ուժերով։
Մխիթար Հայրապետյանը լսել է, թե ինչ ակնկալիքներ ունեն ռազմարդյունաբերության ոլորտի ընկերությունները նախարարությունից, ինչ խնդիրներ ու առաջարկներ ունեն, նաև ինչ մեխանիզմների կիրառմամբ են պատկերացնում ոլորտի զարգացման խթանումն ու առաջմղումը։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ներկայացված խնդիրների հաղթահարման մի շարք հնարավորություններ։
Ռազմարդյունաբերության ոլորտի զարգացման գործում առանձնակի կարևորվել է ինժեներական կրթության ուղղությամբ նոր ծրագրերի մշակման անհրաժեշտությունը, որակյալ կադրերի պատրաստումն ու սերնդափոխության ապահովումը:

«Развитие военной промышленности является одним из приоритетов министерства». Айрапетян
Министр высокотехнологической промышленности РА Мхитар Айрапетян провел вторую встречу с представителями предприятий оборонной промышленности.
Министр подчеркнул, что развитие и прогресс военной промышленности является одним из приоритетов деятельности министерства, есть вызовы и проблемы, которые необходимо преодолевать совместными усилиями.
Мхитар Айрапетян услышал, какие ожидания у предприятий оборонной промышленности от министерства, какие у них есть проблемы и предложения, а также какие механизмы они предусматривают для стимулирования и развития отрасли.
В ходе встречи был обсужден ряд возможностей преодоления представленных проблем.
В развитии военной промышленности особое значение придается необходимости разработки новых программ в направлении инженерного образования, подготовки квалифицированных кадров и обеспечения смены поколений.