Կորեական ընկերությունը հետաքրքրված է ներդրում իրականացնել վերականգնվող էներգետիկայի ոլորտում
«Էնթերփրայզ Արմենիա»-ի գլխավոր տնօրեն Լևոն Օհանեսյանը հունվարի 22-ին ընդունել է կորեական «SK Ecoplant» ընկերության պատվիրակությանը, որը բանակցությունների արդյունքում Հայաստան է այցելել՝ դիտարկելու ներդրումներ իրականացնելու հնարավորությունները: Ընկերությունը կորեական «SK» ընկերությունների խմբի անդամ է, որը ներառված է «Fortune Global 500» համաշխարհային 500 խոշորագույն ընկերությունների վարկանիշային ցուցակում:
Լևոն Օհանեսյանը ողջունել է կորեական ընկերության պատվիրակության այցը Հայաստան և նշել, որ «Էնթերփրայզ Արմենիա»-ն պատրաստ է իր գործիքակազմով աջակցել «SK Ecoplant»-ի գործունեությանը մեր երկրում:
Հանդիպմանը քննարկվել են համագործակցության զարգացման հեռանկարները և ընկերության ներկայացուցիչներին են ներկայացվել Հայաստանի ներդրումային գրավչությունն ու բիզնես հնարավորությունները: «SK Ecoplant»-ի ներկայացուցիչները նշել են, որ ընկերությունը հետաքրքրված է ներդրումային ծրագրեր իրականացնել Հայաստանի վերականգնվող էներգետիկայի և բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում, մասնավորապես՝ կանաչ ջրածնի արտադրության, արևային ու հողմային էներգետիկայի, թափոնների էներգետիկ օգտահանման և կեղտաջրերի վերամշակման ուղղություններով:
Առաջիկա օրերին «SK Ecoplant» ընկերության պատվիրակությունը հանդիպումներ կունենա նաև ՀՀ համապատասխան պետական գերատեսչությունների ներկայացուցիչների հետ:

The Korean company is interested in investing in renewable energy
On January 22, Levon Ohanesyan, General Director of "Enterprise Armenia," received the delegation of the Korean company "SK Ecoplant," which, as a result of negotiations, visited Armenia to consider investment opportunities. The company is a member of the Korean "SK" group of companies, including in the "Fortune Global 500" ranking of the world's 500 largest companies.
Levon Ohanesyan welcomed the delegation of the Korean company's visit to Armenia. He noted that "Enterprise Armenia" is ready to support the "SK Ecoplant" activities in our country with its tools.
The prospects for developing cooperation were discussed at the meeting, and Armenia's investment attractiveness and business opportunities were presented to the company representatives. The representatives of "SK Ecoplant" noted that the company is interested in implementing investment projects in renewable energy and Armenia's high technologies, particularly in green hydrogen production, solar and wind power, energy utilization of waste, and wastewater processing.
In the coming days, the delegation of the "SK Ecoplant" company will also have meetings with the representatives of the relevant state departments of the Republic of Armenia.