Քերոբյանը Siemens Group-ին առաջարկել է ընդլայնել իրենց մասնակցությունը Հայաստանում
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը Բեռլինում մասնակցել է «Կանաչ շաբաթ» (Grüne Woche) գյուղատնտեսական միջազգային ամենամյա ցուցահանդեսի բացման արարողությանը։  Այն աշխարհի ամենամեծ սպառողական առևտրային տոնավաճառն է, որը հանդիսանում է կարևոր հարթակ խմիչքի և սննդի արդյունաբերության ոլորտներում:
Ցուցահանդեսի շրջանակում նախարարն այցելել է հայկական տաղավար, ծանոթացել ներկայացված արտադրանքին, զրուցել ընկերությունների զարգացման ծրագրերի վերաբերյալ։ Վրաց գործընկերների հետ Վահան Քերոբյանն այցելել է նաև Վրաստանի տաղավար, ծանոթացել ու զրուցել հարևան երկրի ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ։
Ցուցահանդեսի շրջանակում նախարարը նաև հանդիպել է Siemens Group ընկերության ներկայացուցիչների հետ, որոնք ներկայացրել են իրենց նոր ծրագրերը և առաջարկել ընդլայնել իրենց մասնակցությունը Հայաստանում։

Керобян предложил компании Siemens Group расширить свое участие в Армении
Министр экономики РА Ваан Керобян принял участие в церемонии открытия ежегодной международной сельскохозяйственной выставки "Зеленая неделя" (Grüne Woche) в Берлине. Это крупнейшая в мире выставка потребительских товаров, важная платформа для производителей напитков и продуктов питания.
В рамках выставки министр посетил армянский павильон, ознакомился с представленной продукцией и обсудил планы развития компаний. Вместе со своими грузинскими коллегами Ваан Керобян также посетил грузинский павильон, познакомился и пообщался с представителями компаний из соседней страны.
В рамках выставки министр также встретился с представителями компании Siemens Group, которые представили свои новые программы и предложили расширить свое участие в Армении.