ՀՀ ԶՈւ ԳՇ պետի նախկին տեղակալ Տիրան Խաչատրյանի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ ՀՀ քր․ օրենսգրքի 297-րդ հ․ 3-րդ մասով (խուլիգանություն՝ զենքի գործադրմամբ)։ Այս մասին տեղեկացրել է փաստաբան Վարազդատ Հարությունյանը։
«Գեներալ-լեյտենանտ Տիրան Խաչատրյանի կալանքի միջնորդության քննությունը տեղի կունենա այսօր` 18:00-ին Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանի Կենտրոն նստավայրում` նախագայությամբ դատավոր՝ Գագիկ Պողոսյանի»,- հայտնել է փաստաբանը։
Հիշեցնենք, որ հունվարի 11-ի երեկոյան Արամուսի ռեստորաններից մեկում վեճ էր տեղի ունեցել, հնչել էին կրակոցներ։ Radar Armenia-ի տեղեկություններով` միջադեպին մասնակցություն է ունեցել ՀՀ ԶՈւ ԳՇ պետի նախկին տեղակալ Տիրան Խաչատրյանը։

Против Тирана Хачатряна возбуждено публичное уголовное преследование
В отношении бывшего заместителя начальника Генерального штаба ВС РА Тирана Хачатряна возбуждено публичное уголовное преследование по части 3 статьи № 297 УК РА (хулиганство с применением оружия). Об этом сообщил адвокат Вараздат Арутюнян.
"Судебное заседание по ходатайству об аресте генерал-лейтенанта Тирана Хачатряна состоится сегодня в 18:00 в здании центрального уголовного суда первой инстанции города Еревана под председательством судьи Гагика Погосяна", - сказал адвокат.
Напомним, вечером 11 января в одном из ресторанов Арамуса произошла ссора, раздались выстрелы.  По информации Radar Armenia , в инциденте принял участие бывший заместитель начальника Генерального штаба ВС РА Тиран Хачатрян