Բժշկին 3 հոգով են ծեծի ենթարկել. նրա մոտ ախտորոշվել է ուղեղի ցնցում, քթի սալջարդ
Երևանի քաղաքապետի մամուլի խոսնակ Հայկ Կոստանյանը տեղեկացրել է, որ ծեծի է ենթարկվել  Երևանի քաղաքապետարանի «Շտապօգնություն»  ՓԲԸ բժիշկը
«Մայրաքաղաքի Աջափնյակ վարչական  շրջանի 41 ամյա  բնակիչ Ա.Ա.-ն տարեսկզբից մինչ օրս 30 կանչ է իրականացրել շտապօգնության 1-03 համարին։
Այսօր առավոտյան մեքենան եղել է կանչով նշված հասցեում: Պացիենտը բժշկից պահանջել է ներարկել  «Տրամադոլ»  դեղամիջոց,  բժիշկը հորդորել է ապավինել իր որոշմանը' նշելով, որ այլ դեղամիջոցով նույնպես կարելի է ցավազրկել։
Այնուհետ հիվանդը սկսել է ագրեսիվ պահվածք դրսևորել, հնչեցնել վիրավորական արտահայտություններ' նշելով որ կամ պետք է իր ուզած դեղը ներարկեն,  կամ հեռանան, որ այլ կանչով իրեն ներարկվի նախընտրած դեղամիջոցը։
Բժշկի հասցեին հնչել են հայհոյանքներ, որից հետո վերջինիս 3 անձինք ծեծի են ենթարկել։
Ավելի ուշ բուժօգնության դիմած բժշկի մոտ ախտորոշվել է ուղեղի ցնցում, քթի սալջարդ, դեմքի շրջանում քերծվածքներ»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։

Втроем избили врача, у него диагностировали сотрясение мозга, ушиб носа
Пресс-секретарь мэра Еревана Айк Костанян сообщил, что врач ЗАО "Скорая помощь" мэрии Еревана был избит.
"41-летний житель административного района Ачапняк столицы А.А, с начала года совершил 30 звонков на номер экстренной помощи 1-03.
Сегодня утром машина скорой помощи выехала по указанному адресу. Пациент потребовал от врача уколоть лекарство «Трамадол», врач призвал положиться на его решение, отметив, что боль можно снять и другими лекарствами.
После этого пациент начал проявлять агрессивное поведение, произносить оскорбительные выражения, заявляя, что ему следует либо вколоть тот препарат, который он хочет, либо уйти, чтобы ему вколола препарат другая бригада скорой помощи.
В адрес врача выкрикивались ругательства, после чего трое человек избили его.
"Позже у врача, обратившегося за медицинской помощью, было диагностировано сотрясение головного мозга, ушиб носа и царапины на лице", - говорится в сообщении.