Ռեստորանում կրակոցների գործով բերման է ենթարկվել ԳՇ պետի նախկին տեղակալը
Արամուսի ռեստորաններից մեկում հնչած կրակոցների գործով բերման է ենթարկվել ԳՇ պետի նախկին տեղակալ, ազգային հերոս Տիրան Խաչատրյանը։
Կատարվածի վերաբերյալ մանրամասների համար Radar Armenia-ն դիմեց ՀՀ ՆԳ ոստիկանություն, որտեղից հայտնեցին. «Հունվարի 11-ին ժամը 23.00-ին ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանություն հաղորդում է ստացվել, որ Արամուս գյուղի կռիվ է։ ժամը 23.39-ին «Աբովյան» Բ/Կ-ից հաղորդում է ստացվել, որ Արամուս գյուղից «աջ դաստակի սալջարդ, պատռած վերք սալի ջլերի վնասումով» ախտորոշմամբ շտապօգնության խումբն իրենց մոտ բուժօգնության է տեղափոխել 1977թ ծնված մի տղամարդու։ Հանգամանքները պարզվում են: Կազմված փաստաթղթերն ուղարկվել են Աբովյանի քննչական բաժին՝ քրեական վարույթ նախաձեռնելու հարցը քննարկելու համար:
ՀՀ քննչական կոմիտեից էլ մանրամասնեցին. «Ռեստորանում կրակոցի հետ կապված միջադեպ տեղի է ունեցել, այդ կապակցությամբ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 297-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 3-րդ կետերով, 335-րդ հոդվածի 1-ն մասով և 167-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 8-րդ կետով։ Կատարվում է նախաքննություն։
Կա տուժած անձ։ Այլ տեղեկատվություն, այս պահին, հրապարակման ենթակա չէ նախաքննության շահերից ելնելով»։

Бывший замглавы Генштаба задержан в связи со стрельбой в ресторане
Бывший замглавы Генштаба, национальный герой Тиран Хачатрян задержан в связи со стрельбой в одном из ресторанов Арамуса.
За подробностями произошедшего реакция "Radar Armenia" обратилась в Полицию внутренних дел РА, откуда сообщили: "11 января в 23:00 в полицию МВД РА поступило сообщение о том, что в селе Арамус произошла драка. В 23:39 из МЦ "Абовян" поступило сообщение о том, что бригада скорой помощи доставила к ним на лечение мужчину 1977 года рождения с диагнозом "разрыв правого запястья, рваная рана с повреждениями сухожилий». Обстоятельства выясняются. Собранные документы были отправлены в следственный отдел Абовяна для обсуждения вопроса о возбуждении уголовного дела.
Подробности также сообщил Следственный комитет РА. "В ресторане произошел инцидент, связанный со стрельбой в ресторане, в связи с чем возбуждено уголовное дело по пунктам 1 и 3 части 2 статьи 297, части 1 статьи 335 и части 2 статьи 167 УК РА. Расследование продолжается.
Есть пострадавший. Иная информация на данный момент не подлежит разглашению в интересах предварительного следствия».