«Պետք է բացառել նման դեպքերը». ԶՈւ ԳՇ պետն այցելել է 2-րդ բանակային կորպուս
Հունվարի 9-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ԶՈւ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանն այցելել է 2-րդ բանակային կորպուս, հանդիպել  հրամանատարական կազմի հետ:  Այցի շրջանակում գեներալ-լեյտենանտ Ասրյանը մասնակցել է զորամիավորման 2023 թվականի ուսումնական տարվա արդյունքների ամփոփմանը:
Էդվարդ Ասրյանը, անդրադառնալով զորամիավորմանը ենթակա ստորաբաժանումներում տեղի ունեցած դեպք-պատահարներին, կարգադրել է անել ամեն հնարավորը՝ պատշաճ քննություն անցկացնելու, պատճառները պարզելու, հետագայում նմանօրինակ դեպքերը բացառելու համար:
ԶՈւ ԳՇ պետը կարգադրել է մարտական հերթապահության ընթացքում խստագույնս հետևել կանոնադրային հարաբերություններին, պահպանել անվտանգության կանոնները, հետևողականորեն իրականացնել կարգապահության բարձրացմանն ուղղված բոլոր միջոցառումները:

«Подобные случаи должны быть исключены». Глава Генштаба ВСУ посетил 2-й армейский корпус
9 января первый заместитель министра обороны Республики Армения, главнокомандующий Вооруженными силами генерал-лейтенант Эдвард Асрян посетил 2-й армейский корпус и встретился с командным составом. В рамках визита генерал-лейтенант Асрян принял участие в подведении итогов 2023 учебного года воинской части.
Эдвард Асрян, коснувшись инцидентов, произошедших в частях, подлежащих воинскому объединению, приказал сделать все возможное для проведения надлежащего расследования, выяснения причин и исключения подобных инцидентов в будущем.
Глава Генерального штаба Вооруженных Сил поручил строго соблюдать уставные отношения во время боевого дежурства, соблюдать правила безопасности, последовательно осуществлять все меры, направленные на повышение дисциплины.