Երկրաշարժ հայ-վրացական սահմանագոտում
Սույն թվականի հունվարի 4-ին` տեղական ժամանակով ժամը 03:40-ին (Գրինվիչի ժամանակով հունվարի 3-ին, ժամը 23:40-ին) ՀՀ ՆԳՆ Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցվել է հյուսիսային լայնության 41.17⁰ և արևելյան երկայնության 44.35⁰ աշխարհագրական կոորդինատներով Հայաստան-Վրաստան սահմանային գոտի՝ Տաշիր քաղաքից 8 կմ հյուսիս-արևելք, օջախի 10 կմ խորությամբ, 3․3 մագնիտուդով երկրաշարժ:
Երկրաշարժը զգացվել է Լոռու մարզի Սարչապետ, Նորաշեն, Ձորամուտ, Մեծավան, Սարատովկա գյուղերում և Տաշիր քաղաքում՝ 3 բալ ուժգնությամբ։

Earthquake in the Armenian-Georgian border zone
On January 4 of this year, at 03:40 local time (on January 3, at 23:40 GMT), the seismological network of the Seismic Protection Territorial Service of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Armenia recorded 41.17⁰ north latitude and 44.35⁰ east longitude. Armenia-Georgia border zone with geographic coordinates, 8 km northeast of Tashir city, 10 km deep, 3.3 magnitude earthquake.
The strength of the underground shock in the epicenter zone was 4-5 points.
The earthquake was felt in Sarchapet, Norashen, Dzoramut, Metsavan, Saratovka villages, and Tashir city in the Lori region with a magnitude of 3.