Դեկտեմբերի 30-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն այցելել է հանրապետության արևելյան սահմանագոտի, եղել արդեն շահագործման հանձնված մոդուլային տիպի զորամասերից մեկում, շրջել և տեղում ծանոթացել մոդուլային կացարանների ընձեռած հնարավորություններին ու կենցաղային պայմաններին, ճաշել զինծառայողների հետ։
Նույն օրը նախարար Պապիկյանը շրջել է առաջնագծի բարձրադիր հենակետերով, հանդիպել մարտական հերթապահությունում Ամանորի գիշերը դիմավորել պատրաստվող ժամկետային զինվորներին։
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը զինծառայողներին շնորհավորել է գալիք տոների կապակցությամբ, հետաքրքրվել նրանց ծառայությամբ, տրամադրությամբ և մաղթել զգոն ու անփորձանք ծառայություն։ Շնորհակալություն հայտնելով բարեխիղճ և պատասխանատու ծառայության համար՝ նախարար Պապիկյանը մարտական հերթապահություն իրականացնող զինծառայողներին խրախուսել է արժեքավոր նվերներով։
Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է նաև այդ օրը ժամկետային երկամյա ծառայությունն ավարտած զինվորներին, շնորհակալություն հայտնել բարեխիղճ ծառայության համար՝ անձամբ նրանց հանձնելով զինվորական գրքույկները։

Сурен Папикян посетил восточную приграничную зону
30 декабря министр обороны РА Сурен Папикян посетил восточную приграничную зону республики, посетил одну из уже сданных в строй модульных воинских частей, совершил обход и ознакомился с возможностями и условиями жизни, предоставляемыми модульным жильем, а также пообедал с военнослужащими.
В тот же день министр Папикян осмотрел надземные базы прифронтовой полосы, встретился с солдатами-срочниками, которые готовились к выходу на боевое дежурство в канун Нового года.
Глава Минобороны поздравил военнослужащих с наступающими праздниками, поинтересовался их службой, настроением и пожелал им бдительной и безопасной службы. Выразив благодарность за добросовестную и ответственную службу, министр Папикян поощрил военнослужащих, находящихся на боевом дежурстве, ценными подарками.
Сурен Папикян также встретился с солдатами, завершившими в этот день двухлетнюю службу, поблагодарил их за добросовестную службу, лично вручил им военные билеты.