ՀՀ արդարադատության նախարարության քրեակատարողական ծառայությունում աշխատանքի է ընդունվել Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված 2 անձ, «Պաշտոնական տեղեկագիր» ՓԲԸ-ում՝ 4 անձ, փորձագիտական կենտրոնում՝ 4 անձ, Ազգային արխիվում՝ 6 անձ: Այս մասին Radar Armenia-ի հարցմանն ի պատասխան հայտնում են նախարարությունից։
«ԼՂ-ից բռնի տեղահանվածները արդարադատության նախարարության և դրա ենթակա մարմիններում առկա թափուր հաստիքների վերաբերյալ տեղեկատվությանը կարող են ծանոթանալ նախարարության պաշտոնական կայքէջի հայտարարություններ բաժնում»,- նշված է պատասխանում։

Сколько перемещенных лиц было трудоустроено в Министерстве юстиции?
В пенитенциарной службе Министерства юстиции РА трудоустроены 2 человека, вынужденно перемещенные из Нагорного Карабаха, в ЗАО "Официальный бюллетень" - 4 человека, в экспертном центре - 4 человека, в Национальном архиве - 6 человек. Об этом сообщили в министерстве в ответ на запрос "Radar Armenia ".
" Вынужденные переселенцы из Нагорного Карабаха могут ознакомиться с информацией о вакантных должностях в Министерстве юстиции и подведомственных ему органах в разделе объявлений официального сайта министерства ", - говорится в ответе.