«Ի վերջո, 21-րդ դարն է․ ամո՛թ է, միլիարդներ ենք ծախսում թուղթ պրինտ անելու համար». վարչապետ (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձել է էլեկտրոնային եղանակով ծանուցումների համակարգի ներդրմանը․
«Մենք այսպիսով կգեներացնենք էլեկտրոնային հասցեների բանկ։ Թվային ծանուցումներ կանենք, որ պարկերով մակուլատուրան այստեղից այնտեղ տանելու գործառույթը չլինի։ Ի վերջո, 21-րդ դարն է․ ամո՛թ է: Մենք միլիարդներ ենք ծախսում թուղթ պրինտ անելու և թուղթը մարդկանց հասցնելու կամ դռների արանքը մտցնելու համար, որը բացարձակ 21-րդ դարի գործառույթ չի»,- ասել է նա:
ՀՀ արդարադատության նախարար Գրիգոր Մինասյանն էլ ասել է, որ տարեկան 3 միլիարդ դրամ է բյուջեից ծախսվում պետական հաստատությունների ծանուցումների համար. «Ամենաշատ ծախսը դատարաններն են անում, ապա՝ ՃՈ-ն, մեկ միլիարդ դրամ էլ բաշխվում է բոլոր գերատեսչություններին»:

«В конце концов, сейчас XXI век! Это позор, мы тратим миллиарды на печать бумаги». Премьер-министр (ВИДЕО)
Премьер-министр РА Никол Пашинян коснулся внедрения системы электронных уведомлений.
«Таким образом, мы сформируем банк электронных адресов. Мы сделаем цифровые уведомления, чтобы не было функции переноса макулатуры в мешках отсюда, туда. Ведь на дворе 21 век. Это позор: Мы тратим миллиарды на то, чтобы напечатать квитанцию и доставить ее людям или засовывать их в дверные щели, что абсолютно не является функционалом 21 века», — сказал он.
Министр юстиции РА Григор Минасян также сообщил, что ежегодно из бюджета на уведомления госучреждений расходуется 3 млрд драмов. «Больше всего денег тратят суды, затем Дорожная полиция, и один миллиард драмов распределяется по остальным ведомствам».