Փարիզի պատասխանը Բաքվին՝ Ֆրանսիայում Ադրբեջանի դեսպանը կանչվել է ԱԳՆ
Ֆրանսիայում Ադրբեջանի դեսպանատան երկու աշխատակիցներ անցկանկալի անձ են հայտարարվել։ Այս մասին հայտնում է Ֆրանսիայի արտաքին գործերի նախարարությունը։
«Ֆրանսիան ի գիտություն է ընդունել Ադրբեջանում Ֆրանսիայի դեսպանատան դիվանագիտական ​​անձնակազմի երկու ներկայացուցիչներին պերսոնա նոն գրատա հայտարարելու վերաբերյալ Ադրբեջանի որոշումը և կտրականապես հերքում է այն պնդումները, որոնցով Ադրբեջանը հիմնավորել է իր այդ որոշումը։
Որպես պատասխան միջոց՝ Ֆրանսիան պերսոնա նոն գրատա է հայտարարել Ֆրանսիայում Ադրբեջանի դեսպանատան երկու աշխատակցի։ Ֆրանսիայում Ադրբեջանի դեսպանն այսօր ԱԳՆ է կանչվել՝ այդ մասին տեղեկանալու համար»,- նշված է հաղորդագրությունում։

Ответ Парижа Баку: Посол Азербайджана во Франции вызван в МИД
Двое сотрудников посольства Азербайджана во Франции были объявлены персонами нон грата. Об этом сообщило министерство иностранных дел Франции.
"Франция приняла к сведению решение Азербайджана объявить персонами нон грата двух представителей дипломатического персонала посольства Франции в Азербайджане и категорически отвергает претензии, которыми Азербайджан обосновал свое решение.
В ответ Франция объявила персоной нон грата двух сотрудников посольства Азербайджана во Франции. Сегодня посол Азербайджана во Франции был вызван в МИД для информирования об этом", - говорится в сообщении.