Փարիզի պատասխանը Բաքվին՝ Ֆրանսիայում Ադրբեջանի դեսպանը կանչվել է ԱԳՆ
Ֆրանսիայում Ադրբեջանի դեսպանատան երկու աշխատակիցներ անցկանկալի անձ են հայտարարվել։ Այս մասին հայտնում է Ֆրանսիայի արտաքին գործերի նախարարությունը։
«Ֆրանսիան ի գիտություն է ընդունել Ադրբեջանում Ֆրանսիայի դեսպանատան դիվանագիտական ​​անձնակազմի երկու ներկայացուցիչներին պերսոնա նոն գրատա հայտարարելու վերաբերյալ Ադրբեջանի որոշումը և կտրականապես հերքում է այն պնդումները, որոնցով Ադրբեջանը հիմնավորել է իր այդ որոշումը։
Որպես պատասխան միջոց՝ Ֆրանսիան պերսոնա նոն գրատա է հայտարարել Ֆրանսիայում Ադրբեջանի դեսպանատան երկու աշխատակցի։ Ֆրանսիայում Ադրբեջանի դեսպանն այսօր ԱԳՆ է կանչվել՝ այդ մասին տեղեկանալու համար»,- նշված է հաղորդագրությունում։

Paris' response to Baku: the Azerbaijani ambassador to France was summoned to the Foreign Ministry
The French Ministry of Foreign Affairs announced that two employees of the French Embassy in Azerbaijan were declared persona non grata.
"France has noted Azerbaijan's decision to declare persona non grata to two representatives of the diplomatic staff of the French Embassy in Azerbaijan and categorically denies the claims by which Azerbaijan justified its decision.
As a response, France declared persona non grata to two employees of the Azerbaijani Embassy in France. Today, the Azerbaijani ambassador to France was summoned to the Foreign Ministry to be informed about this," the message states.