Ռեկորդային 120% աճ Onex-ում (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
Համեմատելով անցած տարվա վերջին ամիսների արդյունքները` Onex ընկերությունը 2023թ. գրանցել է 120% ռեկորդային աճ։
Onex-ը համարվում է ոլորտում առաջատարը նաև այցելությունների թվով՝ համաձայն App Store և Google Play հարթակների վարկանիշի և աշխարհահռչակ վերլուծական www.similarweb.com կայքի տրամադրած ցուցանիշների:
«2023-ը մեզ համար մեծ աշխատանքների և ձեռքբերումների տարի էր»․ իր խոսքում նշեց ընկերության համահիմնադիր-տնօրեն Սամվել Մարտիրոսյանը:
«Այս բարձր ցուցանիշները մեզ ստիպում են անել հնարավոր ամեն ինչ, աշխատել արտակարգ ռեժիմով, ներդնել նորարար լուծումներ, բարձրացնել սպասարկման որակը՝ մեր օգտատերի շրջանում բարձր նշաձողը պահելու համար:
Հաշվի առնելով Արաբկիրում մեր օգտատերերի մեծ թիվը, բացեցինք ևս մեկ նորարար, հարմարավետ և արագ սպասարկող ստացման վայր՝ Վաղարշյան 19 հասցեում։
Ստեղծել ենք նաև առաքանիների ավտոմատ տեսակավորման կենտրոն Դավիթաշենում, որը հաջորդ տարի կդառնա նաև «Onex» մաքսային պահեստ, որտեղ և կիրականացվեն բոլոր մաքսային ձևակերպման գործընթացները, և մեր օգտատերը այլևս կարիք չի ունենա այցելել «Զվարթնոց» օդանավակայանի «Կարգո» բեռնային համալիր։ Վերջինիս մասին առավել մանրամասն կհայտարարենք առաջիկա ամիսներին։
Այս տարի առաջինը Հայաստանում գործարկել ենք Հունաստանի ուղղությունը, որը շատ արագ տարածվեց և սիրվեց օգտատերերի շրջանում։
Շնորհակալ ենք մեր օգտատերերին մեզ վստահելու համար, դա մեզ ոգևորում է Onex-ը ավելի լավը դարձնելու գործում»:
Հիշեցնենք նաև, որ Onex-ը, բացի Հայաստանից, արդեն մի քանի տարի ներկայացված է ՌԴ-ում, իսկ այս տարվանից իր ծառայությունները գործարկեց նաև Ղրղզստանում և Վրաստանում:

Рекордный рост Onex на 120% (ФОТО)
Сравнивая итоги последних месяцев прошлого года, компания Onex в 2023 году зарегистрировала рекордный рост на 120%.
Onex также считается лидером отрасли по количеству посещений согласно рейтингу платформ App Store и Google Play и показателям всемирно известного аналитического сайта www.similarweb.com.
«2023 год стал для нас годом больших работ и достижений » . В своем выступлении отметил соучредитель-директор компании Самвел Мартиросян.
«Эти высокие показатели заставляют нас делать все возможное, работать в экстренном режиме, внедрять инновационные решения, повышать качество обслуживания, чтобы поддерживать высокую планку среди наших пользователей.
Учитывая большое количество наших пользователей в Арабкире, мы открыли еще одну инновационную, удобную и быструю точку выдачи по адресу Вагаршяна 19.
Также мы создали автоматический центр сортировки посылок в Давиташене, который в следующем году также станет таможенным складом «Onex», где будут осуществляться все процессы таможенного оформления, и нашему пользователю больше не нужно будет посещать грузовой комплекс «Карго». аэропорта «Звартноц». Более подробную информацию о последнем мы объявим в ближайшие месяцы.
В этом году мы впервые запустили в Армении направление Греция, которое быстро распространилось и стало популярным среди пользователей.
Спасибо нашим пользователям за доверие, мы рады сделать Onex еще лучше».
Напомним также, что помимо Армении, Onex уже несколько лет представлена ​​в РФ, а в этом году также запустила свои услуги в Киргизии и Грузии.