Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի ազգային հերոս Հովհաննես Չեքիջյանի 95-ամյա հոբելյանի առիթով
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի շնորհավորական ուղերձը Հայաստանի ազգային հերոս Հովհաննես Չեքիջյանի 95-ամյա հոբելյանի առիթով.
Մեծարգո՛ մաեստրո,
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան 95-ամյա հոբելյանի առիթով:
Ձեր ողջ կյանքն ու աշխատանքային գործունեությունը երաժշտարվեստին անմնացորդ նվիրումի փայլուն դրսևորում են, իրական մտավորականի կերպարի արտացոլում:
Իբրև արժանավոր արվեստագետ՝ Դուք Ձեր նշանակալի ավանդն ունեք հայ երգչախմբային արվեստի զարգացման գործում:
Ձեր գործունեությունն ուսանելի է բոլորի համար։ Տարիներ շարունակ Դուք և Ձեր գլխավորած Հայաստանի պետական ազգային ակադեմիական երգչախումբն աշխարհի լավագույն բեմահարթակներում արժանապատվորեն ներկայացնում եք հայ երգչախմբային արվեստը:
Հայաստանի ազգային հերոս, մեծ հայ, Սիրելի մաեստրո,
Ուրախ եմ, որ այսօր ողջ եռանդով շարունակում եք աշխատել: Վերստին շնորհավորելով հոբելյանի առիթով՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և ամենայն բարիք:

Никол Пашинян направил поздравительное послание по случаю 95-летия национального героя Армении Ованеса Чекиджяна
Поздравительное послание премьер-министра Никола Пашиняна по случаю 95-летия национального героя Армении Ованеса Чекиджяна.
Дорогой Маэстро,
Сердечно поздравляю Вас с 95-летием.
Вся Ваша жизнь и творчество – блестящее проявление непоколебимой преданности музыке, отражение образа настоящего интеллектуала.
Как достойный артист, Вы внесли значительный вклад в развитие армянского хорового искусства.
Ваша деятельность поучительна для всех. Вы и возглавляемый Вами Государственный национальный академический хор Армении на протяжении многих лет достойно представляете армянское хоровое искусство на лучших сценах мира.
Национальный герой Армении, великий армянин, дорогой маэстро!
Я рад, что сегодня вы продолжаете работать изо всех сил. Еще раз поздравляю вас с юбилеем, желаю вам крепкого здоровья и всего наилучшего.