Մի քանի ամսից Երևանում շահագործման կհանձնվեն նոր տեսակի շքեղ թաունհաուսներ (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
Քաղաքի աղմուկից հեռու, բայց միևնույն ժամանակ Երևանում ապրելու ցանկությունը ոմանց ծայրամասերի բնակիչ է դարձնում: Բնակելի տների պահանջարկն էլ նպաստում է շինարարությանը:
Ժամանակակից լուծումներով 9 թաունհաուսից բաղկացած թաղամաս կառուցվում է նաև Բագրևանդում: «Novem Residence»-ն առաջարկում է անհրաժեշտ բոլոր պայմանները հարմարավետ և շքեղ ապրելակերպը գնահատողների համար:
«Բոլոր տներն առաջին հարկում ունեն խոհանոց, սանհանգույց և հյուրասենյակ, երկրորդ հարկում նախատեսվում է երեք ննջասենյակ, որոնցից առնվազն մեկը՝ անհատական սանհանգույցով։ Բոլոր տներն ունեն անհատական կանաչապատ տարածքներ, ժամանցի համար նախատեսված ստորգետնյա հարկ, ինչպես նաև օգտագործելի հարթ տանիք»,- նշեց կառուցապատող «New City Projects» ընկերության տնօրեն Գեղամ Կիրակոսյանը։
«Novem Residence»-ի առանձնահատկություններից մեկը բակային տարածքի տակ տեղակայված ստորգետնյա ավտոկայանատեղին է, որն ավելի ապահով և հարմարավետ է դարձնում մեքենայի կայանումը։ 1-ին մասնաշենքի (1-5 տների) բնակիչները հնարավորություն ունեն նաև ավտոկայանատեղիից անմիջապես մուտք գործելու իրենց տուն։
«Շքեղ տեսքով և ոճային լուծումներով առանձնացող թաղամասն ունենալու է նաև պահակակետ, որը երաշխավորելու է բնակիչների շուրջօրյա անվտանգությունը։ Թաղամասում լինելու են նաև բացօթյա լողավազան և ընդհանուր կանաչապատ տարածք»,- ասաց Գեղամ Կիրակոսյանը։
«Novem Residence»-ը շահագործման կհանձնվի ընդամենը մի քանի ամսից: Այս պահին արդեն շատ քիչ թվով տներ են հասանելի: Դրանց ձեռքբերման համար առաջարկվում են շահավետ պայմաններ, այդ թվում՝ փուլային վճարման տարբերակ:

Через несколько месяцев в Ереване будет сдан в эксплуатацию новый тип элитных таунхаусов (ФОТО)
Желание жить вдали от городского шума, но в то же время в Ереване вызывает у некоторых жителей потребность переехать на окраины города. Спрос на жилые дома также способствует строительству.
В Багреванде также строится блок из 9 таунхаусов с современными решениями. «Novem Residencе» предлагает все необходимые условия для тех, кто ценит комфортный и роскошный образ жизни.
«Во всех домах на первом этаже предусмотрена кухня, санузел и гостиная, на втором этаже запланированы три спальни, как минимум одна из которых имеет собственную ванную комнату. Все дома имеют индивидуальные зеленые зоны, подземный этаж, предназначенный для развлечений, а также практичную плоскую крышу», - рассказал директор девелоперской компании «New City Projects» Гегам Киракосян.
Одной из особенностей «Novem Residencе» является подземная парковка, расположенная под дворовой территорией, что делает парковку автомобиля более безопасной и удобной. Жители 1-го корпуса (1-5 дома) имеют возможность войти в свой дом прямо с парковки.
«Район, отличающийся роскошным внешним видом и стильными решениями, также будет иметь пост охраны, который будет гарантировать круглосуточную безопасность жителей. Также по соседству будет открытый бассейн и общая зеленая зона", - сказал Гегам Киракосян.
«Novem Residencе» будет сдан в эксплуатацию всего через несколько месяцев. В настоящее время свободных домов очень мало. Для их приобретения предлагаются выгодные условия, в том числе возможность рассрочки платежа.