Կարևորվել է ՄԱԿ-ի մանկական հիմնադրամի դերը Հայաստանում
Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանն ընդունել է ՄԱԿ-ի Մանկական հիմնադրամի (ՅՈՒՆԻՍԵՖ) Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի տարածաշրջանի գրասենյակի տնօրեն Ռեգինա Դե Դոմինիկիսին: Հանդիպմանը ներկա էր նաև Հայաստանում ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի ներկայացուցիչ Քրիստին Վայգանդը:
Ողջունելով ներկաներին՝ փոխվարչապետ Խաչատրյանը բարձր է գնահատել հիմնադրամի դերը Հայաստանում երեխաների իրավունքների պաշտպանության, նրանց առողջության ու կյանքի պայմանների բարելավմանն առնչվող խնդիրների լուծման գործում: Փոխվարչապետը հատկապես կարևորել է ՄԱԿ-ի մանկական հիմնադրամի 2021-2025 թթ. գործողությունների ծրագրի շրջանակներում Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված երեխաների կարիքների հասցեագրմանն ուղղված մարդասիրական արձագանքի ներառումը:
Ռեգինա Դե Դոմինիկիսը շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար և կարևորել Կառավարության հետ փոխգործակցության շարունակականությունն ու ընդլայնումը՝ երեխաների կարիքների պատշաճ գնահատման և հասցեագրման նպատակով:
Զրույցի ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաև երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի լայն շրջանակի:

The role of the United Nations Children's Fund in Armenia was highlighted
Deputy Prime Minister Tigran Khachatryan received the director of the United Nations Children's Fund (UNICEF) Europe and Central Asia Regional Office, Regina De Dominicis. Christine Weigand, representative of UNICEF in Armenia, was also present at the meeting.
Welcoming the attendees, Deputy Prime Minister Khachatryan highly appreciated the foundation's role in solving problems related to protecting children's rights and improving their health and living conditions in Armenia. The Deputy Prime Minister emphasized including a humanitarian response to address the needs of forcibly displaced children from Nagorno Karabakh within the 2021-2025 action plan of the United Nations Children's Fund.
Regina De Dominicis thanked me for the warm welcome. They highlighted the importance of continuing and expanding the interaction with the government to appropriately assess and adequately address children's needs.