Ռուսթավիում բացվել է Վրաստանում ՀՀ առաջին պատվո հյուպատոսի գրասենյակը
Դեկտեմբերի 19-ին Վրաստանի Ռուսթավի քաղաքում տեղի է ունեցել Վրաստանում ՀՀ առաջին պատվո հյուպատոսի գրասենյակի բացման արարողությունը։ Այս մասին տեղեկացնում է Վրաստանում Հայաստանի դեսպանությունը։
Միջոցառմանը ողջույնի խոսքով հանդես ենեկել Վրաստանում ՀՀ դեսպան Աշոտ Սմբատյանը, Վիրահայոց թեմի առաջնորդ Գերաշնորհ Տեր Կիրակոս եպիսկոպոս Դավթյանը, Վրաստանի ԱԳ նախարարության Հյուպատոսական դեպարտամենտի տնօրեն Գիորգի Տաբատաձեն, նորանշանակ պատվո հյուպատոս Գիորգի Մայսուրաձեն։
Իր խոսքում ՀՀ դեսպանը կարևորել է Վրաստանում Հայաստանի առաջին պատվո հյուպատոսի գրասենյակի բացումը՝ ընդգծելով դրա գործունեության նշանակությունը հատկապես Հայաստանի և Վրաստանի միջև տնտեսական կապերի ամրապնդման և միջհասարակական շփումների առավել ակտիվացման տեսանկյունից։
Միջոցառմանը մասնակցել են Վրաստանի ԱԳ նախարարության, Ռուսթավիի քաղաքապետարանի և վիրահայ համայնքի ներկայացուցիչներ։

В Рустави открылся офис первого почетного консула РА в Грузии
19 декабря в городе Рустави (Грузия) состоялась церемония открытия офиса первого почетного консула РА в Грузии. Об этом сообщает посольство Армении в Грузии.
На мероприятии посол РА в Грузии Ашот Смбатян, руководитель Армянской епархии Армении Его Преосвященство епископ Тер-Киракос Давтян, директор консульского департамента МИД Грузии Георгий Табатадзе и новоназначенный почетный консул Георгий Майсурадзе выступили с речью.
В своем выступлении посол РА особо отметил открытие первого почетного консула Армении в Грузии, подчеркнув важность его деятельности, особенно с точки зрения укрепления экономических связей между Арменией и Грузией и более активных межобщественных контактов.
В мероприятии приняли участие представители Министерства иностранных дел Грузии, муниципалитета Рустави и армянской общины Грузии.