Երևանում վրաերթի է ենթարկվել երգիչ Թաթուլ Ավոյանի տղան. վարորդը եղել է ոչ սթափ
Ժամը 02:00-ի սահմաններում Արմավիրի մարզի բնակիչ, 21-ամյա Հենրիկ Խաչատրյանը, իր վարած Mercedes մակնիշի ավտոմեքենայով, Տիգրան Մեծի պողոտայի թիվ 31ա հասցեի մոտ դուրս է եկել հանդիպակաց երթևեկելի գոտի, վրաերթի ենթարկել Երևանի բնակիչ, 29-ամյա Ֆրունզե Ավոյանին, ապա առաջ ընթացել և բախվել նշված վայրում գործող արագ սննդի կետի կրպակին և մասամբ հայտնվել մայթին՝ բախվելով ծառին։ Այս մասին գրում է shamshyan.com-ը:
Ինչպես հայտնում է կայքը, վրաերթի ենթարկվածը բժշկական օգնություն ստանալու նպատակով տեղափոխվել է Արամյանց բժշկական կենտրոն։
Դեպքի վայր են ժամանել ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության Ոստիկանության Պարեկային ծառայության Երևան քաղաքի գնդի 2-րդ գումարտակի 1-ին վաշտի պարեկները՝ գումարտակի հրամանատար Արսեն Ստեփանյանի, գումարտակի հրամանատարի տեղակալ Դավիթ Նիկողոսյանի գլխավորությամբ։

Сына певца Татула Авояна сбила машина в Ереване, водитель был пьян
Около 02:00 21-летний житель Армавирской области Генрих Хачатрян выехал на своем автомобиле «Мерседес» на встречную полосу движения в районе проспекта Тиграна Меци номер 31а, наехал на 29-летнего жителя Еревана Фрунзе Авояна, а затем проехал и протаранил действующий на этом месте киоск быстрого питания и остановился, врезавшись в дерево. Об этом пишет shamshyan.com.
Как сообщает сайт, пострадавшего доставили в медицинский центр имени Арамянца для оказания медицинской помощи.
На место прибыли патрули 1-й роты 2-го батальона Ереванского полка Полицейско-патрульной службы МВД РА во главе с командиром батальона Арсеном Степаняном и заместителем командира батальона Давидом Никогосяном.