Վարչապետը ծանոթացել է «Հյուսիս-հարավ» ծրագրի Աշտարակ-Թալին ճանապարհատվածի շինաշխատանքներին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր այցելել է Արագածոտնի մարզ և ծանոթացել Ասիական զարգացման բանկի աջակցությամբ իրականացվող «Հյուսիս-հարավ» ծրագրի՝ Աշտարակ-Թալին 34 կմ ճանապարհատվածի շինարարական աշխատանքներին:
Ծրագրի շինարարական աշխատանքների մեկնարկը տրվել էր ընթացիկ տարվա նոյեմբերի 13-ին։ Պատվիրատուի հանձնարարությամբ աշխատանքներն սկսել են Աշտարակ-Թալին ճանապարհահատվածի՝ Ներքին Բազմաբերդ համայնքի մերձակայքից մինչև Թալին համայնք ընկած հատվածում։
Աշխատանքների արդյունավետ կազմակերպման շնորհիվ կարճ ժամանակահատվածում վերոնշյալ մոտ 10 կմ հատվածում ամբողջությամբ իրականացվել են հողային պաստառի նախապատրաստման և ավազակոպճային ենթահիմքի տեղադրման, երկաթբետոնե ջրթող խողովակների տեղադրման, ինչպես նաև մոտ 1 կմ հատվածի երկշերտ ասֆալտապատման աշխատանքները:
Ավարտին են մոտենում նշված հատվածի գծանշման և կահավորման աշխատանքները: Արդյունքում, նշված մոտ 10 կմ հատվածում, երթևեկությունը կտեղափոխվի միակողմանի։

Премьер-министр ознакомился с ходом строительства дороги Аштарак-Талин проекта «Север-Юг».
Премьер-министр Никол Пашинян сегодня посетил Арагацотнскую область и ознакомился со строительными работами 34-километрового участка дороги Аштарак-Талин проекта "Север-Юг", реализуемого при поддержке Азиатского банка развития.
Начало строительных работ объекта было назначено 13 ноября текущего года. По заданию заказчика начались работы на участке дороги Аштарак-Талин, от окрестностей поселка Неркин Базмаберд до поселка Талин.
Благодаря эффективной организации работ подготовка дорожного полотна, а также устройство песчано-гравийного основания, монтаж железобетонных дренажных труб, а также двухслойное асфальтирование участка около 1 км на вышеупомянутом участке протяженностью 10 км была полностью осуществлено ​​в короткие сроки.
Завершаются работы по разметке и оснащению указанного участка. В результате на упомянутом 10-километровом участке движение будет перенесено в одностороннее движение.