Թրեշ-բլոգերները ձերբակալվել են
Համացանցում տեսանյութեր են տարածվում թրեշ-բլոգեր Յուլիա Ֆինեսի մասնակցությամբ, որտեղ երևում, թե ինչպես են Երևանի կենտրոնում ծաղրում վաճառողուհուն, վիրավորում ծեր տատիկին, հնչեցնում հայհոյանքներ և Երևանում դրսևորում անշնորհք վարքագիծ:
Radar Armenia-ի հետ զրույցում ՆԳՆ ոստիկանությունից տեղեկացրին, որ նրանք ձերբակալվել են խուլիգանության և գույք վնասելու պատճառով։ Կազմված փաստաթղթերով ներկայացվել են քննչական մարմնին:
«Խայտառակ» տելեգրամյան ալիքն էլ տեսանյութ է հրապարակել, թե վերը նշված արարքների համար դիմակավորված ակտիվիստները պատժում նրանց: Մասնավորապես, երիտասարդ դիմակավորված տղան սափրում է թրեշ-բլոգերի մազերը, գլխին նռանյութ լցնում և ստիպում ներողություն խնդրել հայերից:

Трэш-блогеров арестовали
В Интернете циркулируют видеоролики с участием трэш-блогера Юлии Финесс, где видно, как в центре Еревана издеваются над продавщицей, оскорбляют старую бабушку, выкрикивают ругательства и демонстрируют неадекватное поведение в Ереване.
В разговоре с Radar Armenia в полиции МВД сообщили, что они были арестованы по причине хулиганства и нанесения ущерба имуществу. Подготовленные документы были переданы в следственный орган.
Telegram-канал «Хайтарак» также опубликовал видео, на котором активисты в масках наказывают их за вышеуказанные действия. В частности, молодой парень в маске бреет волосы трэш-блогера, заливает ей голову гранатовым соком и заставляет извиняться перед армянами.