Վթարի է ենթարկվել Արթուր Վանեցյանի որդին
Ավտովթար է տեղի ունեցել Երևանում։ Տիգրան Մեծի պողոտայում բախվել են Երևանի բնակիչ 22-ամյա Արտյոմ Վանեցյանի վարած Mercedes մակնիշի և Արմավիրի մարզի բնակիչ 36-ամյա Մելիք Բադալյանի վարած Kia մակնիշի ավտոմեքենաները։
Ինչպես հայտնում է Shamshyan.com-ը, վթարից ժամեր անց Արտյոմ Վանեցյանը, բժշկական օգնություն ստանալու նպատակով, դիմել է «Նաիրի» բժշկական կենտրոն։ Աղբյուրի տեղեկություններով՝ պարեկները Մ. Բադալյանի մոտ հայտնաբերել են կասկածելի թմրամիջոց։ Նա հայտարարել է, որ հայտնաբերված կաթոցիչով ինքն օգտագործել է «մարիխուանա» տեսակի թմրամիջոց։
Թմրանյութի հայտնաբերման փաստով ձևակերպված փաստաթղթերը փոխանցվել են քննչական բաժին։ Նշվում է, որ Արտյոմ Վանեցյանն Ազգային անվտանգության ծառայության նախկին տնօրեն, գեներալ-մայոր, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանի որդին է։

Сын Артура Ванецяна попал в аварию
В Ереване произошло ДТП. На проспекте Тиграна Меца столкнулись автомобиль Mercedes, которым управлял 22-летний житель Еревана Артем Ванецян, и автомобиль Kia, которым управлял 36-летний житель Армавирской области Мелик Бадалян.
Как сообщает Shamshyan.com , через несколько часов после происшествия Артем Ванецян обратился в медицинский центр "Наири" за медицинской помощью. По данным источника, патрульные обнаружили у Бадаляна подозрительные вещества, напоминиющие наркотики. Он заявил, что употреблял наркотик «марихуана» с помощью найденной у него капельницы.
Документы, подготовленные по факту обнаружения наркотика, были переданы в следственный отдел. Отмечается, что Артем Ванецян является сыном бывшего директора СНБ, генерал-майора, председателя партии "Айреник" Артура Ванецяна.