20 ոստիկան կվերապատրաստվի Իտալիայում
ՀՀ ոստիկանության պետ-ՆԳ նախարարի տեղակալ Արամ Հովհաննիսյանը հանդիպում է ունեցել Իտալիայի պետական ոստիկանության ղեկավար Վիտտորիո Պիսանիի հետ։ Կողմերը կարևորել են 2010թ. ստորագրված Հանցավորության դեմ պայքարում համագործակցության վերաբերյալ համաձայնագրի շրջանակներում մի շարք ուղղություններով իրականացվող համագործակցությունը։
Պետական ոստիկանության ղեկավարը կարևորել է ՆԳՆ ընթացող բարեփոխումները և պատրաստակամություն է հայտնել աջակցելու իրականացվող գործընթացներին։ Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել 2024թ. ընթացքում Իտալիայի Հանրապետությունում վերապատրաստել 20 ոստիկանների, որոնք կզարգացնեն իրենց կարողությունները թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության դեմ պայքարի և զանգվածային միջոցառումների ժամանակ հասարակական կարգի պահպանության իրականացման ոլորտում։

20 полицейских пройдут обучение в Италии
Начальник полиции-заместитель министра внутренних дел РА Арам Оганесян встретился с руководителем Государственной полиции Италии Витторио Пизани. Стороны отметили итоги сотрудничества по ряду направлений в рамках подписанного соглашения 2010 года о сотрудничестве в борьбе с преступностью.
Глава Государственной полиции подчеркнул проводимые реформы МВД и выразил готовность поддержать происходящие процессы. В 2024 году было достигнуто соглашение обучить 20 полицейских в Итальянской Республике, которые будут развивать свои способности в сфере борьбы с незаконным оборотом наркотиков и поддержании общественного порядка во время массовых мероприятий.