«Սպայական կազմի բնակարանային ապահովվածության հարցը կլուծենք». վարչապետ (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
2020թ. բնակարան ձեռք է բերել 223 զինծառայող, 2021-ին՝ 249 զինծառայող, արդեն 2022թ.՝ 558 զինծառայող, այս պահին ծրագրից օգտվել է շուրջ 1030 զինծառայող, որոնց մեջ չեն մտնում ընթացիկ տարում օգտվածները. հայտնել է պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը՝ կառավարության նիստում ներկայացնելով համապատասխան որոշման նախագիծը։
ՀՀ վարչապետն էլ հայտարարել է, թե Վ. Սարգսյանի անվ․ ռազմական ակադեմիա ընդունված կուրսանտները, որոնք ծառայության կանցնեն ԶՈւ-ում, բնակարան կստանան արդեն ոչ թե հիփոթեքային վարկով, այլ՝ որպես նվիրատվություն. «Գործնականում սպայական կազմի բնակարանային ապահովվածության հարցը կլուծենք»,- ասել է նա։

«Мы решим вопрос жилищного обеспечения офицеров». Премьер-министр (ВИДЕО)
В 2020 г квартиры приобрели 223 военнослужащих, в 2021 году - 249 военнослужащих, уже в 2022 году - 558 военнослужащих, на данный момент программой воспользовались около 1030 военнослужащих, не считая тех, кто воспользовался ею в этом году. Об этом сообщил министр обороны Сурен Папикян, представляя на заседании правительства соответствующий проект решения.
Премьер-министр РА также сообщил, что курсанты поступившие в военную академию В. Саргсяна, которые будут служить в Вооруженных Силах, получат квартиру не в ипотечный кредит, а в дар. " Практически мы решим вопрос жилищного обеспечения офицеров", - сказал он.