Հայաստանը հանձնառու է ուժեր տրամադրել միջազգային խաղաղապահ առաքելություններին
Դեկտեմբերի 5-6-ը ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արման Սարգսյանի գլխավորած պատվիրակությունն Աքրայում (Գանա) մասնակցել է ՄԱԿ-ի խաղաղապահության նախարարական հանդիպմանը (UN Peacekeeping Ministerial), որը ՄԱԿ-ի կողմից կազմակերպվում է երկու տարին մեկ անգամ՝ միջազգային խաղաղապահության խնդիրների վերաբերյալ քննարկումների նպատակով:
Պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արման Սարգսյանը հանդիպման ընթացքում ելույթ է ունեցել՝ հաստատելով Հայաստանի հանձնառությունը՝ շարունակելու ուժեր պատրաստել և տրամադրել միջազգային խաղաղապահ առաքելություններին:
Միջոցառման շրջանակներում Արման Սարգսյանն աշխատանքային հանդիպում է ունեցել ԱՄՆ պետքարտուղարի՝ ծրագրերի և գործողությունների գծով փոխտեղակալ Ռեյչլ Շիլլերի և «Գլոբալ խաղաղապահ գործողությունների նախաձեռնություն» ծրագրի տնօրեն Ջենիֆեր Փուլիամի հետ: Քննարկվել են երկկողմ համագործակցությանն առնչվող հարցեր:
Խաղաղապահության հարցերով ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Ժան-Պիեռ Լակրուայի հետ կարճատև հանդիպման ընթացքում Արման Սարգսյանը ներկայացրել է միջազգային խաղաղապահության ուժերի պատրաստության ուղղությամբ Հայաստանում իրականացվող ծրագրերը:

Armenia is committed to providing forces to international peacekeeping missions
On December 5-6, the delegation headed by Deputy Defense Minister Arman Sargsyan participated in the UN Peacekeeping Ministerial in Accra (Ghana), organized by the UN every two years to discuss international peacekeeping issues.
Deputy Minister of Defense Arman Sargsyan spoke during the meeting, confirming Armenia's commitment to continue training and providing forces for international peacekeeping missions.
Within the framework of the event, Arman Sargsyan had a working meeting with US Secretary of State Rachel Schiller, Deputy Assistant Secretary for Programs and Operations, and Jennifer Pulliam, Director of the "Global Peacekeeping Operations Initiative" program. Issues related to bilateral cooperation were discussed.
During a short meeting with Jean-Pierre Lacroix, the UN Deputy Secretary-General for Peacekeeping Affairs, Arman Sargsyan, presented the programs implemented in Armenia to prepare international peacekeeping forces.