ՀՀ ներքին գործերի նախարարի տեղակալ Արփինե Սարգսյանն ընդունել է Համաշխարհային բանկի պատվիրակությանը՝ Ղուրամ Ֆարուքի գլխավորությամբ։
Ողջունելով հյուրերին՝ Արփինե Սարգսյանը շնորհակալություն է հայտնել Պետական հատվածի արդիականացման 4-րդ վարկավորման ծրագրի շրջանակներում (PSMP-4) արդյունավետ փոխգործակցության համար։ Նշված ծրագրի շրջանակներում նա հատուկ անդրադարձել է ծրագրված համատեղ միջոցառումներին, որոնք ներառում են նաև օպերատիվ կառավարման կենտրոնի կարողությունների զարգացման ուղղությունը, ինչն էլ կունենա քրեական և համայնքային ոստիկանությունների ոլորտներում առօրյա գործառույթների թվայնացում։
ՆԳ նախարարի տեղակալը կարևորել է նաև համայնքային ոստիկանների համար անհրաժեշտ նյութատեխնիկական հագեցվածության ապահովումը, այդ թվում՝ համազգեստին ամրացվող տեսախցիկների առկայությունը, որոնց գործարկման շնորհիվ կապահովվի համայնքային ոստիկանների թափանցիկ և հաշվետու գործելաոճը։
Հյուրերը շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ խոսել են համագործակցության արդյունքում ինչպես արդեն իսկ իրականացված, այնպես էլ նախատեսվող ծրագրերի մասին։ Քննարկվել են նաև նյութական պահուստների կառավարման պլատֆորմում նախատեսվող ծրագրերի և միասնական օպերատիվ կառավարման կենտրոնի ձևավորման մասին հարցեր։
Մտքեր փոխանակելիս կարևորվել է քաղաքացիներին ծառայություն մատուցելու նպատակով մեկ միասնական օպերատիվ կառավարման կենտրոնի ձևավորումը, ինչի արդյունքում կմատուցվի բարձրակարգ ծառայություն, ինչպես նաև էականորեն կբարձրանա օպերատիվ արձագանքելու հնարավորությունը։
Հանդիպմանը Համաշխարհային բանկի ներկայացուցիչները պատրաստակամություն են հայտնել շարունակելու Ներքին գործերի նախարարությանն աջակցությունը: Քննարկվել է նաև համագործակցության հետագա ուղղությունների ճանապարհային քարտեզը։

The World Bank will continue to support the Ministry of Internal Affairs
RA Deputy Minister of Internal Affairs Arpine Sargsyan received the delegation of the World Bank headed by Khuram Farooq.
Arpine Sargsyan welcomed the guests and thanked them for their effective interaction within the 4th State Sector Modernization Credit Program (PSMP-4) framework. Within the framework of the mentioned program, he expressly referred to the planned joint activities, which also include the direction of the development of the capabilities of the operational management center, which will result in the digitization of daily functions in criminal and community police.
The Deputy Minister of Internal Affairs also emphasized providing the necessary material and technical equipment for community police officers, including the availability of cameras attached to uniforms, thanks to which operation will ensure the transparent and accountable working style of community police officers.
Thanking the guests for the warm reception, they spoke about the projects they had already implemented and planned as a result of the cooperation. Questions about the plans for the material reserves management platform and creating a unified operational management center were also discussed.
During the exchange of ideas, the formation of a single operational management center to provide services to the citizens was emphasized. As a result, a high-quality service will be provided, and the possibility of an operative response will be significantly increased.
At the meeting, representatives of the World Bank expressed readiness to continue supporting the Ministry of Internal Affairs. The road map of further directions of cooperation was also discussed.