«Բյուջեն առաջանցիկ տեմպերով աճում է». Հակոբ Աշակյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Պետբյուջեն առաջանցիկ տեմպերով աճում է». 2024թ. ֆինանսական գլխավոր փաստաթղթի նախագծի քննարկման ժամանակ հայտարարել է ԱԺ փոխնախագահ Հակոբ Արշակյանը։
Նա նշել է, որ հաջորդ տարվա բյուջեն ավելի քան 2 անգամ գերազանցում է 2018թ. բյուջեն. «2024թ. համար թիրախավորված է 7% տնտեսական աճի ցուցանիշ, որը լուրջ թիվ է պլանավորման տեսանկյունից՝ հաշվի առնելով, որ համաշխարհային տնտեսության միջին աճի կանխատեսումը շարունակում է նվազել, և 2024թ. համար նախատեսված է ընդամենը 2,9%»։
Արշակյանը նաև շնորհակալություն հայտնեց վարչապետ Փաշինյանին ու կառավարությանը՝ բյուջեի նախագծում իր առաջարկները ներառելու համար։

«Бюджет растет прогрессивными темпами». Акоп Аршакян (ВИДЕО)
«Госбюджет растет прогрессивными темпами». Об этом заявил вице-спикер НС Акоп Аршакян в ходе обсуждения проекта основного финансового документа 2024 года.
Он отметил, что бюджет следующего года более чем в 2 раза превышает бюджет 2018 года."Планируется экономический рост в 7% в 2024 году, что является серьезной цифрой с точки зрения планирования, учитывая, что средний прогноз роста мировой экономики продолжает снижаться, и в 2024 г. запланировано лишь 2,9%».
Аршакян также поблагодарил премьер-министра Пашиняна и правительство за включение его предложений в проект бюджета.