Team-ի նոր սերնդի ցանցը հասանելի է Սյունիքի բոլոր մեծ քաղաքներում
Հետևողական, նվիրված ու թիմային աշխատանքի շնորհիվ Team Telecom Armenia-ի 25 Գբ/վ թողունակությամբ NGN ցանցն արդեն կառուցված է Սյունիքի մարզի բոլոր մեծ քաղաքներում և հասանելի է մարզի շուրջ 21000 տնային տնտեսության։
Առաջնահերթություն տալով համայնքների զարգացմանը՝ Team-ը ենթակառուցվածքի արդիականացումը և ցանցի կառուցումը սկսել է հենց մարզերից։ Տարածաշրջանում եզակի այս ցանցի առկայությունը կօգնի տեխնոլոգիական, ֆինանսաբանկային և տնտեսության մյուս ճյուղերի զարգացմանը, իսկ անհատներին արագ ու հուսալի կերպով կկապի աշխարհին։
«Յուրաքանչյուր ծրագիր իրականացնելիս մենք ոչ թե մտածում ենք` ինչ կտա այն այս պահին, այլ որքան երկար կարող է այդ ծրագրի արդյունքը սպասարկել մեր հայրենակիցներին ու ինչ ընդհանուր օգուտ կտա մեր երկրին: Մեզ համար շատ կարևոր ու խորհրդանշական քայլ էր ժամանակակից այս ենթակառուցվածքի կառուցման աշխատանքներն առաջինն ավարտել Սյունիքի մարզում»,- ասում է Team Telecom Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։
Այս ցանցը նպաստում է նաև մարզաբնակ երիտասարդների համար կրթության հավասար հնարավորությունների ձևավորմանը․ հաշվի առնելով վերջինիս կարևորությունը՝ ընկերությունն այս նոր սերնդի ինտերնետը տրամադրել է Մեղրիի նորաբաց Լոֆթ երիտասարդական կենտրոնին։
Խոսելով համագործակցության մասին «Լոֆթ» կենտրոնների գլխավոր տնօրեն Արևիկ Համբարձումյանը նշում է․ «Լոֆթ կենտրոնը երիտասարդների ոչ ֆորմալ կրթության, ինքնազարգացման և մասնագիտական առաջին քայլերի լավագույն հարթակն է։ Գերարագ ինտերնետի առկայությունը լավագույն միջոցն է՝ կրճատելու մարզ-մայրաքաղաք, ինչու չէ նաև մարզ-աշխարհ տարածությունը։ Այն հնարավորություն է տալու մարզաբնակ երիտասարդին՝ լավագույն ոչ ֆորմալ կրթությունը ստանալու»։
Սյունիքի մարզում Team-ի գերարագ, մինչև 25 Գբ/վ թողունակությամբ NGN ցանցին հնարավոր է միանալ Կապան, Սիսիան, Գորիս, Քաջարան, Մեղրի, Ագարակ քաղաքներում։
Հայաստանի տարածքում այս ցանցն արդեն աշխատում է Ալավերդի, Արթիկ, Արմավիր, Արտաշատ, Բերդ, Բյուրեղավան, Գավառ, Եղվարդ, Իջևան, Հրազդան, Ճամբարակ, Մեծամոր, Ջերմուկ, Սևան, Սպիտակ և Վարդենիս մարզային խոշոր քաղաքներում ու մի շարք գյուղերում։ Երևանում այն հասանելի է Դավթաշեն, Արաբկիր, Ավան և Զեյթուն վարչական շրջաններում։
Team Telecom Armenia-ի գերարագ ինտերնետին հնարավոր է միանալ՝ բաժանորդագրվելով Cosmo սակագնային փաթեթներին, որոնք ներառում են մինչև 1000 Մբ/վ ինտերնետ, թվային հեռուստատեսություն, ֆիքսված և բջջային կապ։

The team's new-generation network is available in all major cities of Syunik.
Thanks to consistent dedication and teamwork, Team Telecom Armenia's 25 GB/s NGN network has already been built in all major cities of the Syunik region. It is available to around 21,000 households in the region.
Giving priority to the development of communities, the Team has started infrastructure modernization and network construction in the regions themselves. This network, unique in the region, will help the development of technological, financial banking, and other branches of the economy and will connect individuals to the world quickly and reliably.
"When implementing each project, we don't think about what it will give, but how long the result can serve our compatriots and what general benefit it will bring our country. It was a crucial and symbolic step for us to complete the construction of this modern infrastructure first in the Syunik region," says Hayk Yesayan, CEO of Team Telecom Armenia.
This network also contributes to creating equal educational opportunities for regional youth. Considering the latter's importance, the company provided this new Internet generation to the newly opened Loft Youth Center in Meghri.
Regarding cooperation, Arevik Hambardzumyan, general director of "Loft" centers, says: "Loft Center is the best platform for informal education, self-development, and professional first steps for young people. The availability of high-speed Internet is the best way to reduce the region-capital distance; why not also the region-world distance? It will give the young people living in the region the opportunity to get the best non-formal education."
It is possible to connect to the Team's high-speed NGN network with a bandwidth of up to 25 GB/s in Kapan, Sisian, Goris, Kajaran, Meghri, and Agarak in the Syunik region.
In the territory of Armenia, this network is already working in major cities and several villages in the Alaverdi, Artik, Armavir, Artashat, Berd, Byureghavan, Gavar, Yeghvard, Ijevan, Hrazdan, Chambarak, Metsamor, Jermuk, Sevan, Spitak, and Vardenis regions. In Yerevan, it is available in Davtashen, Arabkir, Avan, and Zeytun administrative districts.
It is possible to connect to the high-speed Internet of Team Telecom Armenia by subscribing to Cosmo tariff packages, which include Internet up to 1000 Mb/s, digital TV, and fixed and mobile communication.