Միացյալ Նահանգները հպարտ է աշխատել հայ գործընկերների հետ՝ պաշտպանելու Հայաստանի մշակութային ժառանգությունը. ԱՄՆ դեսպան
Դեսպան Քվինը հյուրընկալել է ԱՄՆ պետքարտուղարության կրթական և մշակութային բյուրոյի քաղաքականության հարցերով փոխպետքարտուղարի տեղակալ Ռաֆիկ Մանսուրին և Հայաստանի մշակութային ժառանգության պահպանության ոլորտի առաջադեմ գործիչներին՝ քննության առնելու հետազոտական և մշակութային ժառանգության պահպանության աշխատանքների ընթացքը և այդ ժառանգությունը պաշտպանելու ներկայիս կարիքները։
«Միացյալ Նահանգները հպարտ է աշխատել հայ գործընկերների հետ՝ պահպանելու և պաշտպանելու Հայաստանի մշակութային ժառանգությունը ողջ աշխարհի համար», - ասել է դեսպան Քվինը։ Այս մասին ասվում է ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատան տարածած հաղորդագրության մեջ։

The United States is proud to work with Armenian partners to protect Armenia's cultural heritage. US Ambassador
Ambassador Kvien hosted Rafik Mansour, Under Secretary of State for Policy at the US Department of State's Bureau of Education and Cultural Affairs, and leading figures in the field of cultural heritage preservation in Armenia to examine the progress of research and cultural heritage preservation work and the current needs to protect that heritage.
"The United States is proud to work with our Armenian partners to preserve and protect Armenia's cultural heritage for the world," said Ambassador Kvien. This is stated in the message from the US Embassy in RA.