Վարչապետն ընդունել է Amazon web services-ի ներկայացուցչին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Amazon web services ընկերության տարածաշրջանային երկրների հանրային քաղաքականության գծով ղեկավար Ֆրանկո Սպիչիարելիին:
Վարչապետը կարևորել է Amazon ընկերության հետ համագործակցությունը և նշել, որ տեխնոլոգիական ոլորտի զարգացումը ՀՀ կառավարության համար ունի առաջնահերթ նշանակություն: Նիկոլ Փաշինյանը հավելել է, որ Amazon-ի հետ փոխգործակցությունն ու ակտիվ երկխոսությունը կնպաստի համատեղ ծրագրերի իրականացմանը:
Ֆրանկո Սպիչիարելին ընդգծել է Հայաստանի հետ համագործակցությունը զարգացնելու պատրաստակամությունն ու հավելել, որ Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարության հետ ակտիվ քննարկումների փուլում են:
Մասնավորապես, հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել թվայնացման ոլորտում ծրագրերի իրականացմանն ու այդ ուղղությամբ առաջիկայում նախատեսվող համատեղ աշխատանքներին:

Премьер-министр принял представителя веб-сервисов Amazon
Премьер-министр Никол Пашинян принял Франко Спичарелли, руководителя отдела государственной политики для стран региона компании веб-сервисов Amazon.
Премьер-министр подчеркнул важность сотрудничества с компанией Amazon и отметил, что развитие технологического сектора имеет первостепенное значение для правительства РА. Никол Пашинян добавил, что взаимодействие и активный диалог с Amazon будет способствовать реализации совместных проектов.
Франко Спичарелли подчеркнул готовность развивать сотрудничество с Арменией и добавил, что они ведут активные переговоры с Министерством высокотехнологичной промышленности.
В частности, в ходе встречи речь шла о реализации программ в сфере цифровизации и будущих совместных работах, планируемых в этом направлении.