Վարչապետն ընդունել է Amazon web services-ի ներկայացուցչին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Amazon web services ընկերության տարածաշրջանային երկրների հանրային քաղաքականության գծով ղեկավար Ֆրանկո Սպիչիարելիին:
Վարչապետը կարևորել է Amazon ընկերության հետ համագործակցությունը և նշել, որ տեխնոլոգիական ոլորտի զարգացումը ՀՀ կառավարության համար ունի առաջնահերթ նշանակություն: Նիկոլ Փաշինյանը հավելել է, որ Amazon-ի հետ փոխգործակցությունն ու ակտիվ երկխոսությունը կնպաստի համատեղ ծրագրերի իրականացմանը:
Ֆրանկո Սպիչիարելին ընդգծել է Հայաստանի հետ համագործակցությունը զարգացնելու պատրաստակամությունն ու հավելել, որ Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարության հետ ակտիվ քննարկումների փուլում են:
Մասնավորապես, հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել թվայնացման ոլորտում ծրագրերի իրականացմանն ու այդ ուղղությամբ առաջիկայում նախատեսվող համատեղ աշխատանքներին:

The Prime Minister received the representative of Amazon web services
Prime Minister Nikol Pashinyan received Franco Spiciarelli, head of public policy for regional countries of the Amazon web services company.
The Prime Minister highlighted the importance of cooperation with the Amazon company and noted that the development of the technological sector is of primary importance for the RA government. Nikol Pashinyan added that interaction and active dialogue with Amazon will contribute to implementing joint projects.
Franco Spiciarelli emphasized the readiness to develop cooperation with Armenia and added that they are in active discussions with the Ministry of High-Tech Industry.
In particular, during the meeting, reference was made to implementing programs in digitization and the future joint works planned in this direction.