Մեկնարկել է ԶՈՒ բարձրագույն և ավագ սպայական կազմերի ատեստավորման գործընթացը
Նոյեմբերի 27-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում մեկնարկեց ԶՈՒ բարձրագույն և ավագ սպայական կազմերի առաջին ենթախմբի ատեստավորման գործընթացը։ Քննական գործընթացը համակարգում էր ՀՀ պաշտպանության նախարար, ատեստավորման առաջին հանձնաժողովի նախագահ Սուրեն Պապիկյանը։
Ողջունելով և հաջողություն մաղթելով ատեստավորման գործընթացին կամավոր ներգրավված  զինծառայողներին՝ պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը կարևորեց քննություններին ԶՈՒ բարձրագույն և ավագ սպայակազմերի մասնակցությունը` ընդգծելով, որ հրամանատարական պաշտոն զբաղեցնող յուրաքանչյուր գեներալ ու բարձրաստիճան սպա պետք է օրինակ հանդիսանա ծառայակիցների և ենթակաների համար։
Քառօրյա ատեստավորման ընթացքում մասնակիցները քննություններ կհանձնեն ֆիզիկական, շարային, կրակային պատրաստությունից և մասնագիտական գիտելիքների ու պարտականությունների իմացությունից։

27 ноября в административном комплексе Министерства обороны РА начался процесс аттестации первой подгруппы высшего и старшего офицерского состава Вооружённых Сил. Процесс экзамена координировал министр обороны РА, председатель первой аттестационной комиссии Сурен Папикян.
Приветствуя и пожелав успехов военнослужащим, добровольно участвующим в процессе аттестации, глава оборонного ведомства подчеркнул важность участия в экзаменах высших и старших офицеров Вооружённых Сил, подчеркнув, что каждый генерал и старший офицер, занимающий командирскую должность должен быть примером для однополчан и подчиненных.
В ходе четырехдневной аттестации участники сдадут экзамены по физической, линейной, огневой подготовке и профессиональных знаний и обязанностей.