Սանոսյանը կարևորել է հնդկական ընկերությունների մասնակցությունը Հայաստանի էներգետիկ ենթակառուցվածքների կառուցման նախագծերում
ՀՀ ՏԿԵ նախարար Գնել Սանոսյանը տեսակապով հանդիպում է ունեցել Հնդկաստանի Նոր և վերականգնվող էներգիայի նախարար Ռաջ Կումար Սինգհի հետ։ Նախարարը ողջունել է Ռաջ Կումար Սինգհին և ընդգծել, որ հատկապես վերջին շրջանում հայ-հնդկական հարաբերություններն արագ տեմպերով զարգանում են։
Նախարարը կարևորել է նաև օրերս Հայաստանի՝ Միջազգային արևային դաշինքին միանալու փաստը և հույս է հայտնել, որ այդ շրջանակներում ևս հարաբերությունները նույն տեմպով կզարգանան։ Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են էներգետիկ ոլորտում երկկողմ և բազմակողմ համագործակցության վերաբերյալ հարցեր։
Նախարար Սանոսյանը կարևորել է հնդկական ընկերությունների մասնակցությունը Հայաստանի էներգետիկ ենթակառուցվածքների կառուցման, վերակառուցման, արդիականացման նախագծերում։
Կարևորվել է նաև համապատասխան մասնագիտական խմբերի փոխադարաձ այցերը Հայաստան և Հնդկաստան՝ փորձի փոխանակման և կարողությունների զարգացման նպատակով։

Sanosyan emphasized the participation of Indian companies in the energy infrastructure construction projects of Armenia
RA Minister of Energy and Mineral Resources Gnel Sanosyan met with India's New and Renewable Energy Minister Raj Kumar Singh. The minister welcomed Raj Kumar Singh and emphasized that Armenian-Indian relations are developing quickly, especially recently.
The minister also highlighted that Armenia recently joined the International Solar Alliance and expressed hope that the relations will develop simultaneously within those frameworks. The meeting discussed issues related to bilateral and multilateral cooperation in the energy sector.
Minister Sanosyan highlighted the participation of Indian companies in the construction, reconstruction, and modernization projects of Armenia's energy infrastructure.
Alternate visits of relevant professional groups to Armenia and India for experience exchange and capacity building were also highlighted.