Հայաստանը Հնդկաստանից անվավոր ինքնագնաց հաուբիցներ կստանա. IDRW
Հնդկական ընկերությունը հաստատել է, որ վերջերս ցուցադրված անվավոր ինքնագնաց հաուբիցները նախատեսված են Հայաստանի համար:
Հնդկական IDRW (Indian Defence Research Wing) կայքի փոխանցմամբ՝ հրետանային համակարգերի արտադրությամբ զբաղվող հնդկական Bharat Forge ընկերությունը հաստատել է, որ վերջերս ցուցադրված MArG 155 անվավոր ինքնագնաց հաուբիցները նախատեսված են Հայաստանի համար:
Ըստ կայքի՝ այն Հնդկաստանի համար լուրջ ձեռքբերում է, քանի որ երկիրը վերջերս ջանքեր է գործադրում միջազգային գործընկերներին տեղական արտադրության պաշտպանական սպառազինություն մատակարարելու ուղղությամբ:
2020թ․ Հայաստանը Հնդկաստանից ձեռք է բերել 4 միավոր Swathi շարժական ռադար, իսկ 2022թ․ սեպտեմբերին ստորագրվել է Pinaka բազմափող հրթիռային կայանների, հակատանկայի հրթիռների և տարբեր տեսակի զինամթերքի ձեռքբերման 245 միլիոն դոլարի պայմանագիր։
Նաև հաղորդվում է, որ MArG 155-ը արդիական հրետանային համակարգ է, որում միավորված են հզորությունը, ճշգրտությունը և շարժունակությունը: Սարքավորված լինելով 155 մմ-անոց 39 տրամաչափի թնդանոթով և քարշակող 4 անիվներով՝ այն բացառիկ մանևրականություն է ապահովում ցանկացած տեղանքում:
Ըստ կայքի՝ մինչև 30 աստիճան թեքությունը հաղթահարելու, ինչպես նաև «կրակել և փախչելու» կարողություններն այն դարձնում են մարտական  իրավիճակներում ճկուն և ահեղ զենք։

Armenia will receive invulnerable self-propelled howitzers from India. IDRW
The Indian company has confirmed that the recently demonstrated unarmored self-propelled howitzers are intended for Armenia.
According to the Indian IDRW (Indian Defense Research Wing) website, the Indian artillery systems manufacturing company Bharat Forge has confirmed that the recently demonstrated MArG 155 armored self-propelled howitzers are intended for Armenia.
According to the website, it is a significant achievement for India, as the country has recently been trying to supply international partners with locally produced defense weapons.
In 2020, Armenia purchased 4 units of Swathi mobile radar from India. In September 2022, a $245 million contract was signed to buy Pinaka multiple rocket launchers, anti-tank missiles, and various types of ammunition.
The MArG 155 is also reported to be a state-of-the-art artillery system that combines power, precision, and mobility: Equipped with a 155 mm 39-caliber cannon and 4-wheel traction, it provides exceptional maneuverability in any terrain.
According to the site, its ability to handle slopes of up to 30 degrees and "shoot and run" capabilities make it a flexible and formidable weapon in combat situations.