Երևանում կգործի ամբողջովին ավտոմատացված ավտոլվացման առաջին համալիրը
Նախարար Վահան Քերոբյանը նոյեմբերի 17-ին այցելել է Հայաստանում հոսքագծային, ամբողջովին ավտոմատացված ավտոլվացման առաջին համալիր, որը կառուցվել է «Վ-Սանկ» ՍՊԸ-ի, Wash Club-ի և ավտոլվացման ոլորտում աշխարհում բացարձակ առաջատար գերմանական WashTec ընկերության հետ համագործակցությամբ։
Կառուցված կայանի էկոլոգիական լուծումները, առաջարկվող ծառայության արագությունը, որակը և արտադրողականությունը բացառիկ են ոչ միայն Հայաստանի, այլև ԱՊՀ երկրների համար: Նախնական պլանավորմամբ, ըստ պահանջարկի, առաջիկայում նախատեսվում է Երևանում կառուցել 8-ից 10, իսկ խոշոր քաղաքներում թվով 3-ից 5 ժամանակակից ավտոլվացման կայաններ։
Իրականացվող ներդրումային ծրագրի նախահաշվային արժեքը կազմում է 14 մլն ԱՄՆ դոլար, որից շուրջ 4,5 մլն ԱՄՆ դոլարն արդեն ներդրվել է ավտոլվացման կայանների համար հոսքագծային սարքավորումների ձեռքբերման և առաջին կայանի կառուցման համար։

В Ереване заработает первый полностью автоматизированный автомоечный комплекс
17 ноября министр Ваан Керобян посетил первый в Армении полностью автоматизированный автомоечный комплекс, построенный в сотрудничестве с ООО "В-Санк" Wash Club и немецкой компанией WashTec, абсолютным лидером в сфере автомоек в мир.
Экологические решения построенной станции, скорость, качество и производительность предлагаемых услуг являются исключительными не только для Армении, но и для стран СНГ. По предварительному планированию, согласно спросу, в ближайшее время планируется построить в Ереване от 8 до 10 современных автомоек, а в крупных городах - от 3 до 5 современных автомоек.
Ориентировочная стоимость реализуемой инвестиционной программы составляет 14 миллионов долларов США, из которых около 4,5 миллионов долларов США уже инвестировано на приобретение поточного оборудования для автомоек и строительство первой станции.