Արմեն Գրիգորյանը կարևորել է ՄԱԿ համապատասխան կառույցների համագործակցությունը ՀՀ կառավարության հետ
Նոյեմբերի 17-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Քաղաքական և խաղաղաշինության հարցերով վարչությունում ՄԱԿ գլխավոր քարտուղարի փոխտեղակալ Միրոսլավ Յենչայի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ա.Գրիգորյանը զրուցակիցներին է ներկայացրել սեպտեմբերի 19-ին Լեռնային Ղարաբաղի դեմ Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված լայնածավալ հարձակումից հետո ստեղծված հումանիտար իրավիճակը և դրա հաղթահարման նպատակով ՀՀ կառավարության կողմից իրականացվող քայլերը: Այս համատեքստում քարտուղար Գրիգորյանը կարևորել է ՄԱԿ համապատասխան կառույցների համագործակցությունը ՀՀ կառավարության հետ:
Հանդիպմանը կողմերը քննարկել են հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման բանակցային գործընթացը, ինչի շրջանակներում Ա. Գրիգորյանը ներկայացրել է ՀՀ մոտեցումներն ու տեսակետները:

Armen Grigoryan highlighted the cooperation of relevant UN structures with the RA government
On November 17, the RA Security Council Secretary, Armen Grigoryan, received the delegation led by UN Deputy Secretary-General Miroslav Jenča at the Political and Peacebuilding Affairs Department.
A. Grigoryan presented to the interlocutors the humanitarian situation created after the large-scale attack unleashed by Azerbaijan against Nagorno-Karabakh on September 19 and the steps taken by the RA government to overcome it. In this context, Secretary Grigoryan highlighted the cooperation of relevant UN structures with the RA government.
At the meeting, the parties discussed the negotiation process to settle Armenian-Azerbaijani relations, within which A. Grigoryan presented RA approaches and views.