«Դա լոկ հագուստի մի գույնը մյուսով փոփոխելու նախաձեռնություն չէ». Սուրեն Պապիկյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Ճտերը կհաշվենք դեկտեմբերի 24-ին, և վստահեցնում եմ, որ հաճելի անակնկալ է սպասվում պարոն Մանուկյանին». հայտարարել է պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը՝ անդրադառնալով ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանի՝ ՊՆ ոլորտում կապիտալ ծախսերի թերակատարման մասին հայտարարություններին։ Ըստ նախարարի՝ ծախսերը կիրացվեն նպատակային։
Նա խոսել է նաև զինծառայողների հագուստի փոփոխության նախաձեռնության մասին. «Դա լոկ մի հագուստի գույնը մյուսով փոփոխելու նախաձեռնություն չէ, դա բովանդակային փոփոխություն է»։
Ըստ Պապիկյանի՝ զինվորականի հագուստը պետք է լինի որակյալ ու հարմարավետ, բոլոր բաղադրիչներով համապատասխանի միջազգային չափորոշիչներին։

«Это не просто инициатива сменить один цвет формы на другой». Сурен Папикян (ВИДЕО)
«24 декабря мы проведем подсчет птенцов, и уверяю вас, господина Манукяна ждет приятный сюрприз ». Об этом заявил министр обороны Сурен Папикян, имея в виду заявления депутата фракции "Армения" НС Гегама Манукяна о невыполнении капитальных расходов в сфере обороны. По словам министра, расходы будут потрачены целенаправленно.
Он также рассказал об инициативе по смене формы военнослужащих. «Это не просто инициатива по смене цвета одной одежды на другую, это существенное изменение».
По словам Папикяна, одежда солдата должна быть качественной и удобной, все комплектующие должны соответствовать международным стандартам.